menusearch

باید طوری عمل کنیم که شرایط را برای مفسدین قرمز کنیم

۱۳۹۸/۴/۲۹ شنبه
باید طوری عمل کنیم که شرایط را برای مفسدین قرمز کنیم
باید طوری عمل کنیم که شرایط را برای مفسدین قرمز کنیم

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تحلیف نخستین دوره کارآموزان بازرسی در سال ۹۸ گفت: امروز در گام دوم انقلاب هستیم و مقام معظم رهبری از سازمان بازرسی انتظار دارند که در رابطه با نظارت و بازرسی بتوانیم سوءجریان‌ها در کشور را به حداقل برسانیم و اجازه تعرض به بیت‌المال را ندهیم.

وی با اشاره به تأثیر شرایط جنگ و تحریم‌ها بر روی افزایش میزان فساد در کشورها گفت: متأسفانه کشور به دلیل شرایطی که از سوی دشمن تحمیل‌شده مانند جنگ نرم و تحریم‌های ظالمانه در وضعیت خوبی نیست و این‌ها بر پایین آمدن سلامت دستگاه‌ها تأثیر گذاشته است. از سوی دیگر عده و عده سازمان آن‌طور نیست که در اکثر محیط‌ها حضور فیزیکی داشته باشیم. ازاین‌رو باید طوری عمل کنیم که شرایط را برای مفسدین قرمز کنیم تا دیگر جرأت فساد نداشته باشد.

سراج با بیان اینکه هیچ‌گاه تصور نکنید که دیگر نیازی به آموختن و کسب تجربه ندارید در این صورت قطعاً بدانید آغاز نزولتان خواهد بود، افزود: تلاش کنید خود را هر چه سریع‌تر به یک بازرس مجرب تبدیل کنید و در این راستا لازم است کسب تجربه کنید و برای این کار نباید منتظر باشید دیگران به شما بیاموزند بلکه باید خودتان مانند یک طلبه واقعی جوینده علم و تجربه باشید. سعی کنید در کنار بازرسان باتجربه سازمان، روش‌ها و نکات بازرسی را بیاموزید.

وی خطاب به کارآموزان بازرسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمانی وارد سازمان می‌شوید که یکی از فرزندان سازمان بازرسی به ریاست قوه منصوب شده‌اند. در حقیقت آیت‌الله رئیسی پایه‌های سازمان بازرسی کل کشور را برقرار کرده و الآن هم با شعار تحول روی کار آمده‌اند که باید تلاش کنیم به شعار ایشان جامه عمل بپوشانیم. ایشان از هر فردی، اشراف کامل‌تری نسبت به مسائل سازمان دارد.

سراج با اشاره به تدوین اسناد تحول پنج ساله و ۲۰ ساله سازمان بازرسی کل کشور افزود: خطاهایی که ممکن است در سایر دستگاه‌ها ناچیز و بی‌اهمیت جلوه دهد در سازمان بازرسی ممکن است اهمیت خاصی پیدا کند؛ بنابراین همواره تلاش کنید مراقب رفتار خود باشید. شما باید در هر محیطی که وارد می‌شوید الگوی آن محیط باشید. بدانید جایگاهی که شما نزد دستگاه‌ها و مدیران و کارکنان آنان پیدا می‌کنید به‌واسطه جایگاه بالای سازمان است؛ بنابراین همواره حافظ شخصیت سازمانی باشید.
سراج اضافه کرد: مهم‌ترین نکته برای تمامی کارکنان سازمان به‌ویژه کارکنان جدیدالورود، توجه همیشگی به جایگاه سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان مهم‌ترین نهاد نظارتی کشور است. از این بابت باید توجه داشته باشید از امروز به بعد تمامی رفتار و منش شما باید با در نظر گرفتن جایگاه سازمانی باشد که در آن خدمت می‌کنید.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار