menusearch

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

۱۳۹۸/۵/۲۵ جمعه
اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست
اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه مطهر رضوی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری گفت: کلام ما در خطبه اول نماز جمعه در تصدیق مصادیق تقوا است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه تقوا عامل سعادت است گفت: این مسئله در دعای عرفه نیز بیان شده است و دلیل اینکه امام (ع) به درگاه خدا بیان می‌دارد که من را به وسیله تقوا سعادتمند کن این است که سعادت معلول تقوا است، اما از نظر فلاسفه، گاه معلول مصداق علت قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال مصداق در سرنوشت انسان باشیم، مصداق تقوا، سعادت است.

امام جمعه مشهد همچنین گفت: مشکلات فضای مجازی زیاد شده است؛ پدر مادرها نمی‌دانند فرزندان مقابل مانیتور نشسته و کجا را سیر می‌کنند.

علم الهدی در ادامه با بیان اینکه این اضطراب آرامش را از خانواده‌ها گرفته است گفت: چطور می‌شود لذت خانوادگی را در این خانواده‌ها تأمین کرد؟ پاسخ این است که باید فرزندان و خانواده را در بستر تقوا بار آورد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: تنها در صورتی خانواده‌ها از اضطراب و نگرانی رها می‌شوند که تقوا بر زندگی آن‌ها حاکم شود.

امام جمعه مشهد در ادامه با تبریک میلاد فرخنده امام هادی (ع) با اشاره به مناسبت دیگری که روز شنبه است گفت: فردا سالروز ورود آزادگان به میهن است، همان‌هایی که تابلوی شفاف ایثار و مقاومت هستند و امید است که برکات این عزیزان در این موقعیت خاص گام دوم انقلاب در توسعه انقلاب مقدس اسلامی ما مؤثر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: روش ائمه (ع) در مقابل دشمن چه بود؟ وقتی توطئه‌ای صورت می‌گرفت ائمه مشکل توطئه را به وسیله خود دشمن برطرف نمی‌کردند بلکه یک برنامه مستقلی را در درون جریان امامت و ولایت اجرا می‌کردند و دشمن را شکست می‌دادند.

علم الهدی تصریح کرد: امام هادی (ع) عامل کشف و شکست توطئه حکومت عباسی بود، با ولادت ایشان توطئه شیطانی مأمون شکست خورد و شکست این توطئه اعلام شد.

وی با بیان اینکه باید روش مقابله ائمه با توطئه را در دنیای امروز و در زندگی سیاسی و اقتصادی رعایت کنیم گفت: دشمن با تحریم اقتصادی درصدد سقوط انقلاب و نظام است و سفره ما را هدف گرفته است.

علم الهدی گفت: در مسئله اقتصاد دو نظریه وجود دارد؛ نظریه اول نظریه و اندیشه مقام معظم رهبری است که یک ملت بزرگ ۸۰ میلیونی با ثروت و فناوری هستید و یک اقتصاد مقاومتی خودکفایانه در زندگی برنامه‌ریزی کنید.

وی تصریح کرد: این برنامه‌ریزی باید ما را در شرایطی قرار دهد که در برابر توطئه دشمن آسیب‌پذیر نباشد.

علم الهدی تأکید کرد: از بیش از چهار سال گذشته مقام معظم رهبری عنوان این برنامه یعنی اقتصاد مقاومتی را ارائه و راهکار و مؤلفه و کیفیت اجرا و خصوصیات را نیز بیان کردند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: نظریه دوم این است که برای برطرف کردن مشکل تحریم سراغ دشمن برویم و از طریق دشمن مشکل را برطرف کردیم که در مقابل نظریه اول است.

علم‌الهدی بیان کرد: چهار سال این را تجربه کردیم و در برجام و قصه آن معطل شدیم و این قضیه از این طریق برطرف نشد و معقول هم نیست برطرف شود زیرا دشمن برای براندازی ما توطئه دارد.

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به یک توطئه جدید گفت: برجام را ۴ سال تجربه کردیم و اکنون نوبت اینستکس شده است. برنامه‌ای که رئیس جمهور فرانسه ۱۰۰ دقیقه در موردش بحث می‌کند مشخص است برنامه کلاه‌برداری است.

وی افزود: اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست، در مسئله کاهش تعهدات برجامی این‌ها آبرویشان در دنیا رفته چون پیمان‌شکن بودند.

علم الهدی ادامه داد: مزدور بی‌جیره مواجب ترامپ ۱۰۰ دقیقه با رئیس جمهور ما حرف می‌زند و اینستکس را مطرح می‌کند. در مسئله برجام رهبری مسئله‌ای را مطرح کردند و عمل نشد.

وی افزود: رهبری فرمودند هر مقدار آن‌ها در تعهدات عمل کردند عمل کنید اما متأسفانه این کار نشد؛ از همان اول سانتریفیوژ را حلب پاره کردند و بتون ریختند و آب سنگین اراک را از بین بردند و آن‌ها به تعهدات عمل نکردند. این‌ها گفتند فناوری را برگردانید و غنی‌سازی ۲۰ درصد را صورت ندهید و سانتریفیوژ را جمع کرده و دنبال آب سنگین اراک نروید تا اینستکس اجرایی شود.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اینستکس از برجام هم بدتر است اگر جوانب را ببینیم نباید آن‌ها امروز و فردا کنند، مگر در همین اینستکس هفت ماه ما را معطل نکردند. این‌ها در مقام عمل باز عمل نمی‌کنند و ما فقط باید فناوری خود را متوقف کنیم و بعد با یک توطئه شدیدتر به ما فشار بیاورند؛ اینجا گوش به فرمایش مقام معظم رهبری دهید، یک جا گوش ندادید و ضرر کردید.

آخرين اخبار

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

مادر شهیدان داداشی به فرزندان شهیدش پیوست

آرشيو کل اخبار