menusearch

ایران، همواره تندیسی هولناک در چشم روسای جمهور آمریکا بوده است

۱۳۹۷/۱۱/۱۹ جمعه
ایران، همواره تندیسی هولناک در چشم روسای جمهور آمریکا بوده است
ایران، همواره تندیسی هولناک در چشم روسای جمهور آمریکا بوده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع مسوولان قضائی استان خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) و تبریک ایام‌الله دهه مبارکه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی بسیار خاص و یکتا در روزگار ما بود و این نهضت واجد ویژگی‌های منحصر به فردی از حیث تلفیق مردم‌سالاری با ارزش‌های الهی و انسانی است که هنوز آنگونه که شایسته است، ابعاد گوناگون آن مورد واکاوی و تبیین قرار نگرفته است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت مطالعه تطبیقی نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام‌های مبتنی بر فلسفه‌های سیاسی مختلف از جمله لیبرال دموکراسی غرب ادامه داد: زمانی اندیشه کمونیسم در جهان پیشرونده بود و نظام لیبرال دموکراسی نیز تا آنجا که می‌توانست با آن مقابله می‌کرد. بر همین مبنا فروپاشی شوروی را جشن گرفتند و تصور کردند که همین شیوه (انقلاب های مخملی) را در سایر نقاط جهان می‌توانند به کار گیرند اما با ظهور انقلاب اسلامی و ارائه الگویی جدید در میان نظام‌های سیاسی جهان، پیش‌بینی‌های آنها باطل شد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اذعان فیلسوفان سیاسی، جامعه شناسان و صاحبنظران غربی مبنی بر شکست دیدگاهی که سکولاریسم و لیبرالیسم را مسلط بر جهان می‌دانستند و معتقد بودند که جهان به سمت انزوای دین تا پستوی خانه‌ها پیش خواهد رفت، جمهوری اسلامی را عالی ترین مصداق نادرست بودن نظریات فلاسفه غربی در این زمینه برشمرد و اظهار کرد: از زمانی که امام راحل (قدس الله نفسه الزکیه) این انقلاب را به همت مردم پیش برد، آمریکایی‌ها به عنوان قدرتی که خود را مسیطر و مسلط بر دنیا می‌دانستند، جمهوری اسلامی را در مقابل منافع و اهداف خود دیدند و از آن زمان همواره بابت ایران نگرانند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ادبیات روسای جمهور آمریکا از کارتر تا ترامپ در قبال ملت ایران، خاطرنشان کرد: وقتی سخنان آنان درباره ایران را می‌شنویم، می‌بینیم که ایران همواره همچون تندیسی هولناک در برابر چشمانشان است و همین امر باعث شده است که حتی حرمت کلام را نسبت به ملت بزرگ ایران با آن سابقه عظیم تمدنی رعایت نکنند؛ چنانکه بوش پدر سخن از تنفر نسبت به «انقلاب ایران خمینی» به میان می‌آورد، بوش پسر ملت ایران را بربر و محور شرارت می‌خواند و رئیس جمهور کج فهم امروزشان هم با تعابیری زننده، مردم ایران را تروریست می‌خواند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه پشت صحنه این ناسزاگویی‌ها، عصبانیت از شکست‌های پی در پی در منطقه و جهان است، گفت: امروز می‌بینند قدرتی در منطقه پدید آمده که آنها را به سمت خلع سلاح مطلق در منطقه سوق می ‌. همگان دیدند که آمریکایی‌ها و اذنابشان در سوریه نتوانستند اهداف خود را محقق کنند و امروز در حال فرار هستند. در این میان نباید از این نکته غافل شد که پیروزی جبهه مقاومت در منطقه، علاوه بر جهات دیگر، مرهون استقامت و تاکیدات شخص مقام معظم رهبری بوده است و این کار فوق العاده عظیم صرفا با حمایت‌های ایشان به ثمر نشست.

رئیس قوه قضائیه با الگوبرداری کشورهای دیگر از انقلاب اسلامی و مقاومت در برابر بیگانگان،‌ ناراحتی آمریکا و اذنابش از جمهوری اسلامی را طبیعی دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مقام نظر و عمل، راهی را گشود که مبنای آن بازگشت انسان به فطرت الهی و اعتماد و اتکا به توانمندی‌های خود است. بر همین اساس می بینیم که ۴۰ سال هجمه، تحریم و فشار هیچ تاثیری بر اراده و عزم استوار ملت ایران نداشته و امثال جان بولتون که مدعی بودند جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، ناچار به پذیرش شکست می‌شوند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به ایمان، اعتماد به نفس و وطن دوستی ملت ایران به عنوان مولفه‌های موثر در مقاومت ۴۰ ساله در برابر زیاده خواهی‌های دشمن، اظهار کرد: وجود برخی نقایص و کاستی‌ها در کشور قابل انکار نیست، اما انصاف اقتضا می‌کند که در ارزیابی عملکرد چهل ساله جمهوری اسلامی، حجم بالای خدمات و پیشرفت‌ها نیز دیده شود. این توقع از دشمنان نمی‌رود زیرا جمهوری اسلامی منافع آنها را به خطر انداخته است اما متاسفانه از ناحیه برخی افراد و جریان‌ها در داخل نیز رعایت انصاف نمی‌شود و گویی پیشرفت‌ها را نمی‌بینند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به خدمات عظیم و پیشرفت‌های فوق‌العاده جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، فنی، نظامی، سیاسی و ... یادآور شد: در این کشور به طور متوسط هر دو سال یک انتخابات برگزار می‌شود؛ رویداد عظیمی که کشورهای منطقه از آن محروم اند و انتخابات برایشان مفهومی ندارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، به پیشرفت‌های دستگاه قضائی طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: اینکه ما اکنون ۱۶ میلیون پرونده را رسیدگی می‌کنیم، حاکی از تلاش بی‌وقفه برای احقاق حق و برقراری عدالت در جامعه است؛ گرچه برخی این امر را به عنوان نقص دستگاه قضائی القا می‌کنند و اینکه اگر دستگاه قضائی به عدالت رفتار می‌کرد، ما شاهد این مقدار پرونده نبودیم. ولی این سخن صحیح نیست. منشأ دعاوی حقوقی و شکایات مردم، از بیرون دستگاه قضایی پدید می‌آید و سرریز مشکلات اجرایی و تقنینی به دستگاه قضائی سرازیر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگر سخن خود اضافه کرد: در طول سال‌های گذشته همواره بر استقلال قضات و دستگاه قضایی تاکید کرده‌ام و هرگز نظر و استدلال شخصی و فنی خود را به هیچ یک از قضات تحمیل نکرده‌ام، زیرا این امر را از نظر شرعی نیز جایز نمی‌دانم و نسبت به استقلال قوه قضائیه هم ذره‌ای در برابر فشارها و توصیه‌هایی که گاه تا سطح روسای قوا وجود داشت عقب‌نشینی نکردم.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز حفظ نظام از هر مجادله و دعوایی مهم‌تر است، بر ضرورت همکاری دستگاه قضائی و قضات در سراسر کشور با دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور در شرایط دشوار فعلی و جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی اظهار کرد: امروز بهترین عبادت‌ها، خدمت به مردم است و کمک به مردمی که با وجود مشکلات فراوان پای آرمان‌های انقلاب خود ایستاده‌اند، جهاد به شمار می‌آید.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار