menusearch

اگر بخواهید می توانید بازار را تنظیم کنید اما اینکه چرا نخواسته و اراده نمی کنید مشخص نیست

۱۳۹۸/۵/۷ دوشنبه
اگر بخواهید می توانید بازار را تنظیم کنید اما اینکه چرا نخواسته و اراده نمی کنید مشخص نیست
اگر بخواهید می توانید بازار را تنظیم کنید اما اینکه چرا نخواسته و اراده نمی کنید مشخص نیست

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، خطاب به رئیس جمهور و مسئولان کشور، گفت: از جوانان با همت والیبالیست بیاموزید که با اراده، تلاش و خوداتکایی و با مربی ایرانی توانستند قهرمان جهان شوند آیا شما نمی توانید کاری انجام دهید، اگر همت کرده و بخواهید می توانید همانگونه که عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی خواست و توانست.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان با تاکید بر اینکه به نحوی برای مردم کار کنید که همیشه از شما به نیکی یاد کنند، افزود: از رئیس جمهور تشکر می کنم که کمیته ای را مامور کرد تا بررسی کنند چه کسانی ارز 4200 تومانی دریافت کرده اند، اما آقای روحانی دستور دهید کمیته ای تشکیل و بررسی کند که چه کسانی دستور داده اند 21.3 میلیارد دلار یعنی حدود 300 هزار میلیارد تومان در سال گذشته به این شیوه اشتباه توزیع شود.

وی ادامه داد: آقای جهانگیری، سیف، وزیر اقتصاد، کدام یک دستور داده اند که ارز دولتی به شیوه نادرست توزیع شود، آقای رئیس جمهور؛ کدام یک، خودتان به تنهایی یا به صورت دسته جمعی این تصمیم نادرست را اخذ کرده اید؟.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه نگویید منابع نداشته و نداریم تاکید کرد: هفته گذشته زمانی که کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تبصره 18 بودجه 97 را مورد بررسی قرار داد و مشخص شد علیرغم اینکه دولت 1.2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی برداشت کرده، اما تا هفته گذشته حتی یک فقره وام به مردم برای اشتغال ارائه نشده لذا نگویید اختیار و منابع نداریم، بگویید حالش را نداریم.

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: اگر بخواهید می توانید بازار را تنظیم کنید اما اینکه چرا نخواسته و اراده نمی کنید مشخص نیست، چرا با مردم لجبازی می شود، چرا ایجاد وزارت واردات بهانه شده مگر نمی دانید ایجاد وزارت بازرگانی به ضرر تولید است، چرا برنامه های شما مخالف تولید داخلی است، نگویید اختیار و منابع ندارید بلکه بگویید حالش را ندارید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سال گذشته 14 میلیارد دلار یعنی حدود 168 هزار میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی هزینه شد، تصریح کرد: تخصیص 14 میلیارد دلار چه سودی برای مردم و چه تاثیری در زندگی مردم داشت در حالی که حتی قند و شکر را کیلویی 10 هزار تومان خریداری می کنند.

وی افزود: امسال علیرغم اینکه درباره تخصیص 14 میلیارد دلار ارز دولتی در قانون بودجه تکلیف قانونی لحاظ شده است اما دولت آن را اجرایی نمی کند پس نگویید اختیار و منابع ندارید تمام این موارد منابع و اختیاری بوده که دولت داشته بگویید حالش را نداریم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه  5 سال است که دولت تولید مسکن را کند کرده، ادامه داد: گفتند مسکن اجتماعی می سازیم، آدرس دهند که یک واحد از آن را در کدام منطقه ساخته اند.

وی خطاب به دولت ادامه داد: آیا نمی توانید جلوی گران کردن خدمات و کالاهایی که شرکت های دولتی ارائه می دهند را بگیرید می توانید، بگویید که حالش را ندارید.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس دهم خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: چرا حق معلولان بهزیستی و مددکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت نمی شود آیا پرداخت 52 هزار تومان به یک مددجو برای یک ماه کافی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگر 2 سال و نیم است که اجرایی نمی شود، تصریح کرد: دولت نمی خواهد بدهی حدود 200 هزار میلیارد تومانی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار