menusearch

انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند

۱۳۹۸/۴/۲۰ پنج شنبه
انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند
انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در پایان جلسه مشترک هیئت رئیسه با کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با اشاره به مفید بودن این جلسه درباره محور‌های آن افزود:​ ­در این نشست مشترک چهار محور مطرح شد یکی از این محور‌ها گفتمان منطق مقاومت بود که مقام معظم رهبری در سخنرانی چهاردهم خرداد مطرح کردند و بر این نکته تاکید شد که این گفتمان باید فراگیر شود.

وی دومین موضوع این جلسه را رونق تولید و مشکلات این حوزه اعلام کرد و افزود:​ رئیس قوه قضائیه گزارشی از مشکلات برخی خصوصی سازی‌ها ارائه داد که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

سید احمد خاتمی موضوع سوم این جلسه را دغدغه عفاف و حجاب برشمرد و گفت: ما این روز‌ها شاهد دو حرکت هستیم یکی هنجار شکنی عملی که برخی هنجار شکنان می‌خواهند هنجار شکنی خودشان را عادی کنند و هنجار شکنی خودشان را در فضای مجازی نیز منعکس می‌کنند این نیازمند اقدام قانونی است که اکنون فقط برخی نهاد‌های قانونی به وظیفه خود عمل می‌کنند.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری افزود: اما از ۲۶ دستگاهی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل این موضوع تعیین کرده است به نظر می‌رسد تنها نیروی انتظامی در میدان است درحالی که انتظار ما این است همه آن نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی مدام عبارت حجاب اجباری برای مقابله با حجاب مطرح می‌شود، گفت: حجاب اجباری وجود ندارد بلکه قانون است و در هیچ جای دنیا اسم الزام قانونی را اجبار نمی‌گذارند.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری افزود: مثل اینکه بگویید راننده با اجبار کمربند ایمنی خود را می‌بندد در حالی که اجباری نیست بلکه الزام قانونی است.

وی گفت:​ می‌خواهند با الزامی که پشتوانه عقلی، اخلاقی و دینی دارد با کلمه اجبار بی ارزشش کنند و این تعبیر هم در راستای مبارزه با جایگاه ارزشمند حجاب صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی با بیان اینکه در این جلسه از سخت کوشی و مدیریت جهادی رئیس قوه قضائیه تجلیل شد، گفت:​ در سفر دیروز آقای رئیسی به اراک، وی اول به دیدار کارگران رفتند و پای صحبت‌ها و درد و دل‌های آن‌ها نشستند از رئیس قوه قضائیه تقاضا شد تا این روند ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس خبرگان رهبری راهزنی دریایی انگلیس به شدت محکوم شد، افزود: از مسئولان نظام خواسته شد که اقدامی عملی در مقابله با این راهزنی دریایی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی از کاهش تعهدات برجامی به عنوان تدبیر خرد ورزانه نظام یاد کرد و گفت: مجلس خبرگان رهبری از مسئولان ذیربط خواست تا این تعهدات برجامی را به همان مقدار که طرف‌های برجام دارند کم می‌کنند به همان ترتیب و براساس ماده ۳۶ برجام بکاهند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار