menusearch

انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند

۱۳۹۸/۴/۲۰ پنج شنبه
انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند
انتظار ما این است همه نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در پایان جلسه مشترک هیئت رئیسه با کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با اشاره به مفید بودن این جلسه درباره محور‌های آن افزود:​ ­در این نشست مشترک چهار محور مطرح شد یکی از این محور‌ها گفتمان منطق مقاومت بود که مقام معظم رهبری در سخنرانی چهاردهم خرداد مطرح کردند و بر این نکته تاکید شد که این گفتمان باید فراگیر شود.

وی دومین موضوع این جلسه را رونق تولید و مشکلات این حوزه اعلام کرد و افزود:​ رئیس قوه قضائیه گزارشی از مشکلات برخی خصوصی سازی‌ها ارائه داد که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

سید احمد خاتمی موضوع سوم این جلسه را دغدغه عفاف و حجاب برشمرد و گفت: ما این روز‌ها شاهد دو حرکت هستیم یکی هنجار شکنی عملی که برخی هنجار شکنان می‌خواهند هنجار شکنی خودشان را عادی کنند و هنجار شکنی خودشان را در فضای مجازی نیز منعکس می‌کنند این نیازمند اقدام قانونی است که اکنون فقط برخی نهاد‌های قانونی به وظیفه خود عمل می‌کنند.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری افزود: اما از ۲۶ دستگاهی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل این موضوع تعیین کرده است به نظر می‌رسد تنها نیروی انتظامی در میدان است درحالی که انتظار ما این است همه آن نهاد‌های موظف در مقابل هنجار شکنی و حجاب وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی مدام عبارت حجاب اجباری برای مقابله با حجاب مطرح می‌شود، گفت: حجاب اجباری وجود ندارد بلکه قانون است و در هیچ جای دنیا اسم الزام قانونی را اجبار نمی‌گذارند.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری افزود: مثل اینکه بگویید راننده با اجبار کمربند ایمنی خود را می‌بندد در حالی که اجباری نیست بلکه الزام قانونی است.

وی گفت:​ می‌خواهند با الزامی که پشتوانه عقلی، اخلاقی و دینی دارد با کلمه اجبار بی ارزشش کنند و این تعبیر هم در راستای مبارزه با جایگاه ارزشمند حجاب صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی با بیان اینکه در این جلسه از سخت کوشی و مدیریت جهادی رئیس قوه قضائیه تجلیل شد، گفت:​ در سفر دیروز آقای رئیسی به اراک، وی اول به دیدار کارگران رفتند و پای صحبت‌ها و درد و دل‌های آن‌ها نشستند از رئیس قوه قضائیه تقاضا شد تا این روند ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس خبرگان رهبری راهزنی دریایی انگلیس به شدت محکوم شد، افزود: از مسئولان نظام خواسته شد که اقدامی عملی در مقابله با این راهزنی دریایی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی از کاهش تعهدات برجامی به عنوان تدبیر خرد ورزانه نظام یاد کرد و گفت: مجلس خبرگان رهبری از مسئولان ذیربط خواست تا این تعهدات برجامی را به همان مقدار که طرف‌های برجام دارند کم می‌کنند به همان ترتیب و براساس ماده ۳۶ برجام بکاهند.

آخرين اخبار

اگر اقتصاد مقاومتی را محور قرار دهیم بازرگانی باید در خدمت تولید باشد

واردات اتوبوس خارجی به کشورمان توهین به ملت محسوب می‌شود

مخالف تک نرخی شدن ارز هستیم

متقاضیان دریافت یارانه حمایت معیشتی باید در سایت هم ثبت‌نام کنند

ما هیچ زمانی از برجام خارج نمی‌شویم، اما تعهدات خود را به صفر می‌رسانیم

ما چوب انقلاب را نمی‌خوریم، بلکه چوب انتخاب بد را می‌خوریم

بزرگ‌ترین خطرات ما تهاجم فرهنگی، بدحجابی و فضای مجازی است

همه چیز را دادیم و چیزی از غرب نگرفتیم

آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه

سی ام آبان ماه جاری مهلت ثبت اطلاعات دارایی مسئولان پایان می یابد

40 هزار یادواره شهید در مدارس برگزار می شود

تصویب FATF به معنای عقب‌نشینی و میدان دادن به دشمن است

دولت‌های یازدهم و دوازدهم کارنامه مطلوبی در حوزه اقتصاد، کاهش نرخ تورم و نیز بهبود وضع معیشتی مردم نداشته‌اند

راه جبران اشتباه برای معاون اوّل رئیس‌جمهور این است که عذرخواهی کند

هر وقت مسئولین دولتی توانستند با برجام مشکلات مردم را حل کنند با لوایح FATF هم خواهند توانست مشکلات را مرتفع کنند

عده ای می خواهند، نام شهدا را حذف و ارزش ها را کمرنگ کنند

باید اسامی نجومی‌بگیران و دستگاه‌هایی که حقوق نجومی می‌دهند به صورت شفاف در مجلس اعلام شود

آرشيو کل اخبار