menusearch

امنیت فرهنگی مردم با ولنگاری‌های فرهنگی و بدحجابی‌ها به خطر افتاد است

۱۳۹۸/۵/۷ دوشنبه
امنیت فرهنگی مردم با ولنگاری‌های فرهنگی و بدحجابی‌ها به خطر افتاد است
امنیت فرهنگی مردم با ولنگاری‌های فرهنگی و بدحجابی‌ها به خطر افتاد است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ،  حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، درباره ولنگاری فرهنگی و بدحجابی در جامعه و عدم ایفای وظایف 26 دستگاه متولی عفاف و حجاب گفت: انقلابیون و مؤمنین از وضعیت ولنگاری فرهنگی و بدحجابی و بی‌حجابی و در حقیقت بعضی مواقع کشف حجاب بسیار ناراحت هستند.

وی افزود: امنیت فرهنگی مردم با ولنگاری‌های فرهنگی و بدحجابی‌ها به خطر افتاد است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌ 26 دستگاه در جمهوری اسلامی با بیش از 300 مأموریت می‌بایست در دستگاه‌های خود  موضوع حجاب و عفاف را اجرایی کنند.

سالک کاشانی افزود: من یکسال در این 26 دستگاه که باید در موضوع عفاف و حجاب که باید مأموریت‌‌شان را انجام می‌دادند نظارت داشتم که تداخل وظایف و عدم ضمانت اجرایی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظارت نداشتن و باور نداشتن مدیران اشکالات این قانون است.

وی گفت: نتیجه آن شد که طرحی را برای ارتقای دستگاه‌ها در مسائل اخلاقی با برند عفاف و حجاب دیده‌ایم که بزودی در این باره موضوع را مطرح خواهم کرد که برهمین اساس موضوع تداخلات را حل کرده و هیچ دستگاهی حق ندارد بگوید این موضوع در زمره وظایف من است و این موضوع از وظایف من نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: ضمانت اجرایی برای این موضوع دیده‌ایم و دادستان مسئول نظارت بر این دستگاه‌ها است. ضمن اینکه مدیرانی که باور به این قانون نداشته‌اند را با برخی اقدامات پای کار آورده و آنها باید به عنوان بالاترین مقام به سایرین پاسخگو باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در این طرح مشکلات 26 دستگاه را حل کرده‌ایم.

وی افزود: بیش از 60 مؤسسه آمریکایی به ترامپ رئیس جمهور آمریکا براساس جنگ نرم قول داده بودند که با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند.

حجت‌الاسلام سالک کاشانی گفت:‌ کمیته‌های متعددی از سوی آنها با تکیه بر رشد ابزارهای فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی تشکیل داده‌اند و مدام علیه اعتقادات ما اقدامات عملیاتی انجام می‌دهند که می‌توان به آزادی، آزادی مذهب، چهارشنبه سفید به دنبال القای بخشی اقدامات هستند و با همین اقدامات به دنبال آن هستند تا مخاطب پیدا کنند و دشمن به دنبال استفاده از همین مسئله است.

وی افزود:‌ وضعیت مدارس و آموزش و پرورش و آموزش عالی و دانشگاه‌ها در موضوع عفاف و حجاب مطلوب نیست و نتوانسته‌آیم معارف دین را به فرزندان این آب و خاک به عنوان امانت الهی تعلیم دهیم و برهمین اساس در آن مراکز هم اشکالاتی را داریم.

حجت‌الاسلام سالک کاشانی گفت: دشمن با هجمه سنگینی که آورده به دنبال جنگ تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی است و با عرفان‌های نو و ارتباطات نامشروع و انواع فسادها به دنبال ضربه به جمهوری اسلامی است.

وی افزود:‌ همت و جدیتی که باید برخی مدیران در قبال بی‌حجابی و بدحجابی داشته باشند هم کم است و از طرف دیگر خانواده‌هایی که باید تعهداتی را نسبت به این حکم الهی داشته باشند ضعیف عمل کرده و حوزه‌های علمیه و اساتید و دانشگاه‌ها هم به اندازه مطلوب نتوانسته‌اند معارف دین را برای جامعه معرفی کنند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار