menusearch

امسال 28 میلیون نفر زائر در دهه کرامت به زیارت امام رضا(ع) رفتند

۱۳۹۸/۵/۵ شنبه
امسال 28 میلیون نفر زائر در دهه کرامت به زیارت امام رضا(ع) رفتند
امسال 28 میلیون نفر زائر در دهه کرامت به زیارت امام رضا(ع) رفتند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آئین نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان با حضور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد اظهار داشت: بزرگداشت‌ها ریشه قرآنی دارد و پاسداست علما تذکر به شعائر اسلامی است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله جعفری دوران طولانی در مسئولیت خطیر امامت جمعه جوانی خود را صرف کرد و محبوبیت بی‌نظیری در بین مردم دارد گفت: دلیل اصلی این محبوبیت رفتار و منش بسیار خوب و ساده‌زیستی ایشان بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری ساده زندگی کرد و زندگی معمولی و خانه‌ای محقر دارد افزود: افراد کمی داریم که در موقعیت‌های این چنینی قرار بگیرند و از این موقعیت‌ها استفاده نکنند.

وی با تبریک ایام ولادت امام رضا(ع) که چندی پیش سپری شد گفت: امسال 28 میلیون نفر زائر در دهه کرامت به زیارت امام رضا(ع) رفتند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه رئیس جمهور آذربایجان علیف در سفر به کشور با مقام معظم رهبری دیدار داشتند و از آنجا که رهبر معظم انقلاب در مشهد بودند دیدار در آنجا انجام شد افزود: بعد از دیدار و زیارت امام رضا(ع) به او گفتم شما از امروز مشهدی علیف شدی.

وی با بیان اینکه علیف بسیار خوشحال شد و گفت «می‌شود این متن را بنویسی و به من بدهی تا من در اتاق کارم نصب کنم» گفت: این نفوذ امام رضا(ع) است که در دل‌ها اثر می‌گذارد.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه مادیات جلوی چشم بعضی‌ها را می‌گیرد و جز جلوی پای خود را نمی‌بینند افزود: اما در واقع اراده، اراده خداوند است و هر چه هست اوست.

وی با بیان اینکه اگر انسان به این مسئله ایمان داشته باشد که هیچ‌کس به جز خداوند موثر نیست این اتفاقات را نمی‌دیدیم گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و خانواده‌ها در مضیقه اقتصادی هستند اما بعضی‌ها اصلا برایشان مهم نیست و نمایش ثروت می‌روند و توجهی به نیازمندی خانواده‌ها در جامعه ندارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب شبانه‌روزی برایش نمی‌گذرد که به فکر نیازمندان نباشند افزود: در اقصی‌نقاط کشور عنایات ایشان به نیازمندان را می‌بینم و دیدار با خانواده شهدا را در اولویت برنامه‌های خود دارند.

وی با بیان اینکه سیاست مقام معظم رهبری توجه به جوانان است و تاکید دارند کار را باید به جوانان جامعه بسپارید گفت: در دیدار با خانواده شهدا بدون خبر اقدام می‌شود و این دیدارها بسیار دیدارهای خاطره انگیزی است.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه امروز ما در این کشور به برکت خون شهدا زندگی می‌کنیم افزود: سردار سلیمانی را نیز بارها دیده‌ام که متاثر از این است که برادرانم رفتند و من مانده‌ام و سردار سلیمانی کارهای بزرگی کرده و مقام معظم رهبری عنایت ویژه‌ای به وی دارد.

وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها روزی برای کشور ما وزیر و وکیل تعیین می‌کردند گفت: اما امروز کشتی آنها توسط ما توقیف می‌شود و اینها همه از عنایات شهدا است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه حدود 900 نماز جمعه در ایران خوانده می‌شود افزود: معارف دینی بسیاری در این مراسم مطرح می‌شود و مردم با دین خدا آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه خاندان کثیف پهلوی قصد فراموشی دین از جامعه را داشتند گفت: امام(ره) حق حیات به گردن ما دارد و هویت فراموش شده را به ما بازگرداند.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار