menusearch

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

۱۳۹۸/۶/۲۰ چهارشنبه
امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند
امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، احمد سالک کاشانی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، در مورد درس های قیام حماسه عاشورا گفت: اگر به عاشورای امام حسین (ع) از دریچه ارزش ها نگاه کنیم، ارزش های حماسه عاشورا می تواند برای جامعه ما درس های عبرت آموزی داشته باشد، پیاده سازی آن در جامعه می تواند در ساخت جامعه حسینی بسیار مهم و کلیدی باشد .

نماینده مردم اصفهان در مجلس  شورای اسلامی افزود: معامله  امام حسین (ع) با خداوند اولین ارزش در کربلا بوده است خداوند می فرماید: «من خریدار شما هستم در مقابل آن بهشت را برای شما قرار دادم» انسان های مبارز و الهی شخصیتهای هستند که تنها برای رضایت خداوند معامله می کنند .

وی گفت: امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند، امام حسین (ع)  با قیام خود به جهانیان آموخت که فقط با خداوند قدرت جهانی معامله کنید و درمسیر انجام معاملاتی که خدواند مشخص کرده است حرکت کنیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه عبودیت درکربلا موج می زد؛ افزود: بندگی مخلصانه به درگاه خداوند در روز عاشورا حاکم بود؛ باید به عبودیت  آخرین درجه خضوع به معبود بسیار توجه کنیم و آن را در زندگی شخصی و اجتماعی خود سرلوحه اکثر کارهای خود قرار دهیم؛ ما نمی توانیم بنده مال و منال دنیا باشیم، ارزش عبودیت در کربلای امام حسین(ع) به قدری موج می زد که شاهد مناجات امام حسین(ع)  در شب عاشورا و حتی در نماز ظهرعاشورا هستیم .

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم گفت: ارزشهای اخلاقی درهر نظامی باید رعایت شود؛ حضرت اباعبدالله حسین(ع) نمونه اخلاق بود که جامعه اسلامی باید از آن فرمانبرداری کند؛ راستی و راستگویی مایه عزت و عظمت در هر جامعه ای است و دروغگویی مایه ذلت انسانی ؛ فرهنگ اخلاق اسلامی در عاشورای حسینی به وفور دیده می شود که نیاز به فرهنگسازی و تکرار آن را در جامعه امروزی هستیم.

وی با بیان فرمانبرداری علی اکبر(ع) در روز عاشورا از امام حسین(ع) به فرمانبری در جامعه افزود: فرمانبرداری در نظام عاشورا مبتنی بر اخلاق و ارزش های انسانی و الهی بود؛ در کربلا استقامت، مقاومت، صبر، پختگی و تدبیر در امور بسیار دیده می شد به فرض مثال فرمانبرداری علی اکبر(ع) از امام حسین(ع) همچنین مقاومت برای جامعه امروز بسیار اهمیت دارد مخصوصا در شرایط کنونی جامعه مقاومت آثار موثری دارد ،مقام معظم رهبری در جریانات مذاکرات فرمودند نه جنگ  نه مذاکره؛ این مقاومت توانست پوزه آمریکا را به خاک بمالد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: درکربلای امام حسین(ع) ارزش مقاومت و استقامت چنان بود که امروز سخنی از یزید و یزیدیان نیست؛ هر چه هست سخن از فرهنگ غنی عاشورایی است؛ ارزش حکومت آنچه باید به آن توجه ویژه ای شود، تحقق اصلاح جامعه است و اجرای امر به معروف که نیازمند یک حکومت قدرتمندی با محوریت امام حسین(ع) است؛ ارزش حکومت اسلامی برابری می کند با براندازی حکومت یزید؛ قیام امام خمینی (ره) برابراست با براندازی حکومت طاغوتی شاه ، این محور حاکمیت در نظام اسلامی قابل توجه  جامعه بوده است.

وی افزود: ارزش امامت و جایگاه نقش امام در هدایت جامعه و رهبری مردم در رشد بصیرت از ارزش ها کربلا است که توجه به ارزشهای عاشورای بهترین درس برای جامعه امروز است.

آخرين اخبار

بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم

تولید قدرت در نظام اسلامی بدون نهادینه شدن ارزش‌های اسلامی پایدار نخواهد بود

هرکجا شعار ما می‌توانیم و عزم جهادی داشته‌ایم پیروز بوده‌ایم

سپاه در ایام اربعین به زائران ایرانی و غیرایرانی خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌ کند

در هفته دفاع مقدس بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رایگان است

اهل بیت(ع) بیان کردند که مردم را به اسلام دعوت کنید ولی نه به زبان، بلکه به عمل

امسال سطح کیفی و کمی قطار‌های اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت

متقاضیانی که کارت سوخت آن‌ها در باجه‌های معطله است، بدون مراجعه به دفاتر پستی کارت خود را دریافت کنند

تمهیدات لازم برای پذیرایی از یک میلیون زائر اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه پیش بینی شده است

امروز عده ای با غیر خداوند معامله و با استکبار و جریانات شیطانی مذاکره می کنند

شفافیت درباره نمایندگان مجلسی که رأی آوردند برای مردمی که به آن‌ها رأی داده‌اند یک حق است

وزارت آموزش‌وپرورش در یک حکومت دینی، نباید اجازه دهد که یک معلم دین را مورد هجمه قرار دهد

امروز دشمنان در حال عقب نشینی و فرار هستند

معتقدم که دولت نباید در برابر اروپایی‌ها گام به گام حرکت کند

دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان با اجتماع عظیم عاشقان حسینی‌ برگزار شد

در مجلس حاضر و به ویژه در میان نمایندگانی از لیست امید، موضوع شفافیت آراء با مخالفت مواجه شده است

دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد

آرشيو کل اخبار