menusearch

امروز از فروش سلاح‌های خود به جبهه مقاومت اسلامی ابایی نداریم

۱۳۹۸/۲/۲۰ جمعه
امروز از فروش سلاح‌های خود به جبهه مقاومت اسلامی ابایی نداریم
امروز از فروش سلاح‌های خود به جبهه مقاومت اسلامی ابایی نداریم

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد -امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان به اقدام رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی برای اقدام متقابل ایران در مقابل تمدید تحریم‌ها توسط آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: این اقدام تحسین برانگیز بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام انجام شده است که بر اساس آن هریک از طرفین در صورت نقض مفادی از برجام می‌تواند بخشی از تعهدات خود را اجرا نکند.

وی با بیان اینکه مطابق آیات قرآنی مؤمنان از عملکرد دشمنان نگرانی و هراس به دل راه نمی‌دهند، ابراز داشت: یاوه‌گویی‌های آمریکا در ارتباط با استفاده از سلاح و ناوهای خود در برابر ایران هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: دشمنان به ویژه آمریکا از قدرت نظامی ایران خبر داشته و از این امر در هراس هستند و به خوبی می‌دانند در صورت کوچک‌ترین ضربه به ایران چندین برابر خسارت را باید تحمل کنند چراکه در صورت هر نوع دشمنی، رهبر معظم انقلاب بر خلاف رویکرد برخی مسئولان برای مقابله با آمریکا بلافاصله خواهند کرد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه ملت ایران از یاوه‌گویی‌ها و بزرگنمایی‌های پوچ دشمنان هرگز هراسی نداشته و نخواهد داشت، ابراز داشت: ۴۰ سال در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و این استقامت استقلال جمهوری اسلامی و عزت ایران اسلامی در دنیا را در برداشت به نوعی که امروز از آموزش‌های نظامی به دیگر کشورهای دنیا و فروش سلاح‌های خود به جبهه مقاومت اسلامی ابایی نداریم.

وی با اشاره به پیروزی بزرگ مقاومت اسلامی در شلیک ۶۰۰ موشک و راکت به اسرائیل تاکید کرد: گنبد آهنین اسرائیل در برابر این موشک‌ها تاب نیاورد و صهیونیست‌ها در برابر این اقدام به اندازه‌ای ذلیل و عاجز شدند که تنها راه نجات خود را خزیدن به پناهگاه‌ها یافتند؛ حزب الله لبنان با این اقدام به واقع هیاهوهای پوچ استکبار را در هم شکست.

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تبریک آغاز ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مردم و مسئولان همگی باید در راستای حفظ حرمت این ماه شریف تلاش خود را به کار بگیرند، طبیعی است که برخی افراد نمی‌توانند روزه بگیرند اما نباید با روزه‌خواری حرمت این ماه شکسته شود.

وی با اشاره به ضرورت حفظ حرمت این ماه توسط مغازه‌داران و رستوران‌ها ابراز داشت: نباید به شکل علنی خرید و فروش مواد غذایی را در روزهای این ماه مبارک شاهد باشم و بر این اساس نیروی انتظامی باید از باز بودن فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی مانند آب‌میوه‌فروشی‌ها و فست‌فودها و غیره جلوگیری کند.

امام جمعه اصفهان به فضیلت‌های بی‌شمار ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ماه رمضان ماه نه تنها ماه پربرکت نزول قرآن کریم است بلکه تورات، انجیل و زبور نیز در این ماه مبارک بر پیامبران الهی نازل شده است و این امر نشان می‌دهد این ماه مبارک پیش از اسلام نیز دارای شانیت و عظمت خاصی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در روزه‌داری واقعی تمامی اعضا و جوارح مؤمنان باید روزه‌دار باشد، گفت: غیبت و تهمت از جمله گناهانی است که در اسلام نکوهش شدید شده است، باید تلاش کنیم در این ماه مبارک زبان خود را نیز عادت دهیم که روزه‌دار باشد و به راحتی هر سخنی که شائبه تهمت، غیبت یا دروغ دارد را بر زبان نیاوریم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با تاکید بر سفارش اسلام بر افطاری دادن حتی با دانه‌ای خرما تاکید کرد: در این ماه مبارک نباید نیازمندان را از یاد ببریم و لازم است در طول این ایام برای آسان ساختن روزه‌داری در این ایام برای مستمندان جامعه تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه ریا در دین اسلام مورد نکوهش قرار گرفته است، ابراز داشت: کمترین ریا در روزه‌داری جای دارد چراکه در جایی که انسان‌های دیگر نیز حضور ندارند فرد روزه دار سعی در حفظ روزه خود دارد.