menusearch

امام جمعه ای که بیل می زند-بیل زدن را خلاف شأن نمی‌دانم

۱۳۹۷/۹/۵ دوشنبه
امام جمعه ای که بیل می زند-بیل زدن را خلاف شأن نمی‌دانم
امام جمعه ای که بیل می زند-بیل زدن را خلاف شأن نمی‌دانم

به گزارش صراط المستقیم ، حجت‌الاسلام اصغر جدایی امام جمعه شهرستان بیله‌سوار استان اردبیل درباره تصویر منتشر شده از درختکاری توسط وی در این شهرستان، گفت: من فرزند کشاورز هستم و به هیچ عنوان بیل زدن را خلاف شأن نمی‌دانم.

وی درباره چگونگی شکل‌گیری این فعالیت اجتماعی، بیان کرد: ریشه و فلسفه این برنامه از خطبه‌های نماز جمعه جایی شروع شد که در آن از تشکیل کمپین شهر زیبا سخن گفتم. با توجه به بدهکاری‌هایی که شهرداری شهرستان بیله سوار داشت، فکر کردم که بهتر است وضعیت نابسامان خیابان‌های شهرستان بیله‌سوار را با مشارکت مردمی سامان بخشیم. بر همین اساس برای تشویق مردم به این کار شروع به بیل زدن زمین و کاشت نهال کردم.

امام جمعه شهرستان بیله سوار که تاکنون چند بار دست به اقداماتی از این دست زده است، تصریح کرد: هر جا که می‌بینم کاری از پیش می‌برم در حد توان و برای روحیه دادن به مردم وارد عمل می‌شوم تا با مشارکت جمعی اقدامی عام‌المنفعه انجام شود.

وی با یادآوری اینکه بیله‌سوار پیشانی نظام است و ورودی اروپای شرقی محسوب می‌شود، گفت: مردم بیله‌سوار مردمی مهربان، قدرشناس و فرهیخته هستند که از این کمپین استقبال خوبی هم کرده‌اند.  مردم این شهرستان با اشاره من، فعالیت‌شان را آغاز کردند و این روزها مشغول تمیز کردن کوچه، بازار، خیابان‌ها و دیوارها هستند. همچنین از مردم این شهر خواسته‌ام که با نورپردازی خانه ها آن هم با پروژکتورهای کم‌مصرف، شب‌های بیله‌سوار را زیبا کنند.

جدایی درباره اقداماتی که دیگر ائمه جمعه انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ائمه جمعه کارهای زیباتری از من انجام دادند. امام جمعه تبریز از این دست فعالیت‌ها زیاد داشته؛ اما چون من با رسانه و شبکه‌های مختلف ارتباط بیشتری دارم تصویر بیل زدنم در فضای مجازی از سوی رسانه‌ها منتشر شد و بازتاب داشت.