menusearch

اقدام بعدی قاعدتاً متناسب با کاری خواهد بود که آمریکایی‌ها انجام خواهند داد

۱۳۹۸/۱۰/۱۸ چهارشنبه
اقدام بعدی قاعدتاً متناسب با کاری خواهد بود که آمریکایی‌ها انجام خواهند داد
اقدام بعدی قاعدتاً متناسب با کاری خواهد بود که آمریکایی‌ها انجام خواهند داد

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا اظهار داشت: مجدداً شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنم. ایشان یک شخصیت بین‌المللی و بزرگ برای محور مقاومت بود. آمریکایی‌ها در یک اقدام تروریستی و جنایتکارانه، این شهید عزیز را که منادی صلح و امنیت برای منطقه بود، با یک تصور غلط به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند اگر ایشان به شهادت برسد، می‌توانند در منطقه تفرقه ایجاد کنند و به مردم ایران و عراق بگویند که ما کاری را کردیم تا مشکل شما حل شود اما مردم عراق و ایران یک حرکت به‌یادماندنی و بی‌نظیر در مقابل این سردار دلاور و قهرمان بزرگ مبارزه با تروریسم انجام دادند و پیامی را برای آمریکایی‌ها داشتند که تا تاریخ، تاریخ است، ما رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی را فراموش نخواهیم کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: از همان ابتدا این موضوع مطرح شد که می‌بایست ملت ایران و نیروهای مسلح انتقام خون این شهید عزیز را بگیرند. در پیام رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا نیز «انتقام سخت» آمد. با توجه به توانایی‌هایی که نیروهای مسلح دارند و البته اراده محکم و قاطعی که برای انتقام در جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح وجود داشت، بحمدالله این وعده صادق شب گذشته با شلیک ده‌ها موشک تحقق یافت.

امیر حاتمی تصریح کرد: در این عملیات از موشک‌های بومی و کوتاه‌برد ساخت جمهوری اسلامی ایران به دلیل فاصله‌ای که این اهداف با ما داشتند، استفاده شد. همچنین یک پایگاه مهم آمریکایی که خود آنها گفتند برای این پایگاه هزینه‌های زیادی انجام داده‌اند، برای اولین‌بار در تاریخ و پس از جنگ جهانی دوم مورد اصابت قرار گرفت؛ من این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز و نیروهای مسلح تبریک عرض می‌کنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امیدواریم این اقدام سپاه، درسی به یاد ماندنی برای آمریکا باشد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص تلفات این اقدام تلافی‌جویانه سپاه پاسداران گفت: باید فرصت داشته باشیم تا تلفات را بررسی کنیم. طبیعتاً آنها با توجه به خواست مستمر ملت ایران بخصوص در روز تشییع جنازه سپهبد شهید سلیمانی می‌دانستند که این انتقام اتفاق خواهد افتاد و آمادگی‌هایی را کسب کرده بودند البته آمادگی آنها منجر به این نشد که بتوانند جلوی اصابت موشک‌ها را بگیرند اما حتماً تمهیداتی را برای جلوگیری از تلفات انجام داده بودند.

امیر حاتمی ادامه داد: اقدام بعدی قاعدتاً متناسب با کاری خواهد بود که آمریکایی‌ها انجام خواهند داد اما ملت ایران یک خواسته بزرگ‌تر دارد که این خواسته حتماً استمرار پیدا خواهد کرد و آن بیرون راندن وجود نحس آمریکا از این منطقه است. آمریکایی‌ها همواره برای ملت‌ها جز جنگ و بدبختی، ترور و جنایت، چیزی به ارمغان نخواهند داشت.

وی افزود: شهید سلیمانی یک شخصیت بین‌المللی مقاومت است. ایشان درواقع سرمایه متعلق به همه رزمندگان مقاومت بود و حتماً محور مقاومت موضوعاتی را در این خصوص دنبال خواهد کرد اما آن چیزی که متعلق به ما بود؛ انتقام سخت را گرفتیم. کار بعدی حتماً متناسب با اقدامی است که آنها انجام می‌دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خطاب به همپیمانان آمریکا در منطقه گفت: آمریکا یک جنایت انجام داده و رئیس‌جمهور آمریکا و دولت این کشور را تبدیل به دولت تروریسم کرده است. او دستور یک ترور را در مورد یک مقام نظامیِ رسمی جمهوری اسلامی ایران و در یک کشور دیگری که سردار سلیمانی در آنجا میهمان بود، داده است و آمریکایی‌ها میهمان و میزبان را با هم ترور کردند.

امیر حاتمی اظهار داشت: من به این کشورها توصیه کردم که اگر در مقابل این جنایت و اقدام تروریستی آمریکا سکوت کنند یا تائیدآمیز سخن بگویند، مطمئن باشید که این‌گونه اقدامات جنایتکارانه آمریکا گسترش خواهد یافت.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها باید بدانند که کارهای تروریستی آنها مورد تائید نیست و کشورها در خصوص این اقدام تروریستی آمریکا مسئولیت دارند و اگر به مسئولیت تاریخی خودشان عمل نکنند، حتماً از آثار و تبعات بسیار منفی این موضوع در امان نخواهند ماند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص حمایت برخی کشورها از اقدام تروریستی آمریکا گفت: برخی کشورها متأسفانه به دلیل شرایطی که دارند، سیاست کاسه‌لیسی را دنبال می‌کنند. من فکر می‌کنم واکنش‌های آنها به این اقدام جنایتکارانه آمریکا در چارچوب همین سیاست قابل تعبیر است. برخی از کشورها هیچ‌گاه نتوانسته‌اند تصمیم درستی بگیرند.

امیر حاتمی بیان کرد: ملت ما این‌گونه اقدامات و اقداماتی که برخی کشورهای اروپایی در دوران جنگ تحمیلی در حمایت از صدام ملعون انجام دادند، در ذهن خود دارند.

وی تأکید کرد: تخلیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، یک مصوبه قانونی مجلس عراق است. قاعدتاً اجرای آن نیز با دولت و ملت عراق است اما ضرر وجود منحوس و شرم آمیز آنها در منطقه برای همه ملت‌ها است و خروج آنها از منطقه، خواسته و مطالبه عمومی است که من فکر می‌کنم این مطالبه محقق خواهد شد.

آخرين اخبار

کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شد

فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و به ویژه مسؤولان بود که تلاش کنند کشور قوی شود

نماینده مردم خمینی‌شهر خطاب به ظریف : مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد

طرح جدید پلیس برای روز‌های آلوده

اروپایی‌ها نشان داده‌اند که زیرمجموعه آمریکا هستند

مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود

در مجموع بیش از چهار میلیون و ۴۰۲ هزار نفر به صورت مستمر و تفننی در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند

بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مدت یک ماه رایگان خواهد بود

در شمال کشور ۱۸۰ کیلومتر معادل ۹۸۰ هکتار یعنی ۲۰ درصد سواحل شمالی تحت تصرف قرار دارند

رشد اقتصاد غیر نفتی کشور در شش ماهه اول امسال مثبت بوده است

کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی است اما هیچ نقطه از کشور شباهتی به کشوری که در جنگ اقتصادی است، ندارد

حدود 3 هزار میلیارد تومانی سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

وزارت امور خارجه باید سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب معرفی و از کشور اخراج کند

جبهه مقاومت امروز بیش از گذشته تقویت شده است

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شد

متأسفانه یارانه معیشتی به برخی افراد که حقشان است داده نمی‌شود

رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید

آرشيو کل اخبار