menusearch

افول آمریکا را در دو میدان قدرت سخت و نرم، امری حقیقی است

۱۳۹۸/۱/۲۰ سه شنبه
افول آمریکا را در دو میدان قدرت سخت و نرم، امری حقیقی است
افول آمریکا را در دو میدان قدرت سخت و نرم، امری حقیقی است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، در سالروز ولادت باسعادت سرور آزادگان جهان، پیشوای انسان‌ها حضرت سیدالشهدا اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار، جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) کرج، ضمن تجدیدعهد و میثاق با آرمان‌های نظام اسلامی، با نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در ابتدای سخنان خود، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، توصیه‌هایی در خصوص بهره بردن از این ماه معظم بیان داشت و غفلت نکردن از روزه و استغفار این ماه را عامل تقویت روح در مقابل دشمنی‌ها و مشکلات دانست.

وی در ادامه با اشاره به هجمه اخیر آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به‌کارگیری حرکات نمادین در این زمینه را ارزشمند دانست و اظهار داشت: گاهی حرکات نمادین، می‌تواند مانع از پیشرفت جریانی شود. لذا از باب نماد، پوشیدن لباس سبز سپاه و اعلام شعار «همه ما پاسداریم» در دفاع از حریم انقلاب کار ارزشمندی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز، ضمن پراهمیت خواندن مناسبت‌های روز بیستم فروردین، به شهادت شهید آوینی اشاره کرد و گفت: شهید آوینی با داشتن شخصیتی انقلابی، متدین و تفکری عالی، در قالب هنر توانست از انقلاب اسلامی دفاع کند و سایر هنرمندان این عرصه ریزه‌خوار خوان او هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در ادامه، روز فناوری هسته‌ای و آغاز قطع رابطه یک‌طرفه آمریکا با ایران را موردبررسی قرارداد و بیان داشت: در همین روزها بعد از گذشت ۴۰ سال از آن جریان که کشور، توان و قوت بیشتری پیداکرده است، آمریکا سپاه را تروریست اعلام می‌کند که قطعاً این اعلام، منشأ آثار خیر برای ایران و جهان خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به علل و عوامل دشمنی‌های آمریکا با ایران، با توجه به گفته‌های نظریه‌پردازان و سیاستمداران آمریکایی پرداخت و گفت: شکل‌گیری انقلاب ایران بر پایه اسلام ناب، مهم‌ترین عامل دشمنی استکبار جهانی علیه ایران است. لذا توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر احیای سبک زندگی اسلامی، راهبردی هوشیارانه است.

امام‌جمعه کرج به مخاطره انداختن منافع ابرقدرت‌ها در خاورمیانه و زیر سؤال بردن بنیان نظام استکباری را، از دیگر عوامل دشمنی‌های آمریکا برشمرد و افزود: دشمنی با رژیم صهیونیستی، الگوی بیداری ملت‌ها بودن، استقلال‌طلبی جمهوری اسلامی، حرکت در مسیر پیشرفت کشور و اقتدار دفاعی ایران، همه و همه عواملی است که باعث می‌شود آمریکا نسبت به ایران احساس خطر کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی رو به افول بودن آمریکا را در دو میدان قدرت سخت و نرم، امری حقیقی دانست و با استناد به گزارش‌های منابع آمریکایی، نمادهایی را برای اثبات افول آمریکا مطرح کرد و اظهار داشت: در میدان قدرت سخت، آسیب‌پذیر بودن تجهیزات نظامی آمریکا باوجود گستردگی قدرت نظامی و شکست‌های مکرر در جنگ‌های مستقیم و غیرمستقیم و اتکا به جنگ‌های نیابتی از نشانه‌های افول آمریکاست.

وی افزود: در میدان قدرت نرم نیز، تلاش اروپا برای خارج شدن از سلطه آمریکا و تزلزل در هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش و نگاه منفی مردم جهان به دولت آمریکا و ناتوانی آن‌ها در به‌زانو درآوردن ایران، ازجمله علائمی است که فروپاشی نظام سلطه را به نمایش می‌گذارد.

 نماینده ولی‌فقیه در استان البرز هدف آمریکا از تروریست خواندن سپاه را، از بین بردن اراده ملت ایران دانست و تصریح کرد: پس از دفاع مقدس، دشمن تحت جنگ نرم و فرهنگی، به مبارزه علیه ایران پرداخت تا اراده‌ها را مورد هدف قرار داده و فکر تسلیم شدن و ناتوانی درنبرد علیه آنان را در اذهان بنشاند.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: آن‌ها ملت ایران را این‌طور شناخته‌اند که هر چه اراده کنند به دست خواهند آورد. لذا جنگ اراده‌ها را به راه انداخته‌اند. ما نیز با تقویت اراده و حضور درصحنه و با تحلیل درست و به‌موقع، می‌توانیم شکوه پاسداری را جلوه‌گر کرده با ترفندهای دشمن مقابله کنیم.