menusearch

از ماموران وظیفه شناس با قاطعیت حمایت می کنیم

۱۳۹۸/۴/۱۲ چهارشنبه
از ماموران وظیفه شناس با قاطعیت حمایت می کنیم
از ماموران وظیفه شناس با قاطعیت حمایت می کنیم

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ،  سردارحسین اشتری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان کرمان، با بیان اینکه استان کرمان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی و در دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشت افزود: لشکر ۴۱ ثارالله یکی از لشکرهای خط شکن در دوران دفاع مقدس بود و شهدای زیادی تقدیم اسلام و انقلاب کرده و استان کرمان بیش از ۶۵۰۰ شهید و حدود ۲۰ هزار جانباز سرافراز دارد.

اشتری تصریح کرد: سردار سلیمانی فرزند این دیار، برای دنیای اسلام و کشور ما مایه افتخار است و انصافا کرمان دیار مردم نجیب، متدین و مجاهد است.

وی بیان کرد: هرچقدر برای امنیت، آرامش و آسایش مردم کار کنیم کم است و ما قدردان این مردم هستیم و نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم کشور است و با تمام وجود در خدمت این مردم بزرگوار بوده و خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان استان کرمان در مجلس منشاء خدمت هستند، گفت: راهبرد اساسی نظام ایجاد آرامش، ثبات و تقویت امنیت در منطقه است و دشمنان این مرز و بوم بدانند هر تهدیدی که به سمت مردم ما بیاروند، حتما خنثی خواهد شد و یک تهدید را ما با ۱۰ برابر به آنها جواب می دهیم.

وی افزود: جبهه مقاومت در کشورهای مختلف حامی مظلومان، آزادی خواهان و مردم ایران هستند و مردم شریف ما بر این اصل پایبند هستند که باید در مقابل دشمن ایستادگی کرد و در مقابل تهدیدات دشمن مقاومت کرد.

اشتری بیان کرد: علت اینکه دشمن جرات نمی کند به ما تعرضی داشته باشد، قدرت مردم و قدرت دفاعی ما است و با توجه به اقدام هوشمندانه و مقتدرانه نیروهای مسلح ما و زدن پهپاد، اگر امروز آمریکایی‌ها سردرگم شده‌اند، به خاطر همین اقتدار نظام ماست.

فرمانده ناجا اظهار کرد: یکی از دلایل امنیت با ثبات ما، شهداء هستند و هدایت‌های امام و رهبری، هوشیاری مردم، در صحنه بودن مردم و اقتدار نیروهای مسلح ما باعث و زمینه ساز امنیت است و خدا را شاکر هستیم که در یک اقیانوس پرتلاطم جمهوری اسلامی پایدار است.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی این است که جزئی از مردم هستند و امروز فرزندان این ملت در لباس نظم و امنیت، سپاه، بسیج و ارتش هستند که با گذشته خیلی تفاوت دارد که نیروهای نظامی و انتظامی در خدمت حکام بودند و هیچ ارتباطی با مردم نداشتند.

اشتری با بیان اینکه هرکس به مردم وصل شود به دریا وصل می‌شود، عنوان کرد: در دفاع مقدس، جبهه مقاومت و حوزه‌های داخلی مردم حمایت کردند و امروز اعتماد مردم به مقام معظم رهبری بالاترین سرمایه این کشور است.

وی افزود: به دلیل هجمه‌های دشمن در برخی حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم و فشارهایی که بر روی مردم است، زیاد است و باید همه مسوولان برای معیشت، آسایش و رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم به فکر باشند و مردم با همه این مشکلات در صحنه هستند زیرا به رهبران خود اعتماد دارند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به حضور باشکوه مردم در چهل سالگی انقلاب و در تشییع شهداء در روزهای اخیر، گفت: باید این را قدر بدانیم و این قدرت و عظمت یک کشور است که ارتباط مسوولان و نیروهای مسلح با مردم است.

وی با اشاره به اینکه امنیت هزینه دارد و باید بهترین ها را برای امنیت بدهیم، تصریح کرد: هفته‌ای نیست که در نیروی انتظامی شهید نداشته باشیم و همکاران بنده در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت هستند و هیچ سازمانی مانند نیروی انتظامی به گستردگی، تنوع ماموریت، اختیارات و حساسیت کار نداریم.

اشتری بیان کرد: ماموریت سنگینی است و هزینه را پذیرفته ایم و موفقیت‌های بسیار خوبی در عرصه های مختلف در انجام ماموریت ها داشته‌ایم و خدا را شاکر هستیم که نیروی انتظامی توانسته بیشترین خدمتی را به مردم در راستای امنیت پایدار ارائه بدهد.

فرمانده ناجا گفت: یکسری در برخی ماموریت ها به نیروی انتظامی خرده می گیرند و می گویند آیا کاری که می کنید ماموریت اصلی شماست؟ باید به کارهای دیگر بپردازید.

وی افزود: هر موقع با ناهنجاری‌ها برخورد کردیم و در مسئله حجاب که نیروی انتظامی براساس قانون کار خود را انجام می دهد اما هجمه‌هایی به سمت ما می شود که البته اینها همراه با سناریوها و حساب شده در داخل و خارج است.

اشتری اظهار کرد: همزمانی که ما با قاچاقچی و ورود مواد مخدر به کشور برخورد می کنیم و بیش از ۴ هزار شهید در کشور در این زمینه تقدیم کرده‌ایم، همزمان با سارقان و هنجارشکنان برخورد می کنیم و قانون برای ما فرقی نمی کند، چرا یکسری فقط به این بخش ایراد می گیرند؟.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بیان کرد: ما مامور اجرای قانون و ضابط هستیم و همکاران بنده در اقصی نقاط کشور باید با هرگونه بی‌قانونی برخورد کنند و در مقابله، هر شخصی با هر جایگاه و جنسیت و سنی برای ما فرق نمی‌کند.

وی افزود: یکسری احساس خطر می کنند وقتی در برخی حوزه‌ها ورود می کنیم حتما خودشان پشت صحنه مشکلاتی دارند و می‌بینند وقتی زیاد جلو بیاییم با آنها برخورد خواهیم کرد.

اشتری تصریح کرد: نیروی انتظامی با حمایت های مردم براساس قانون تمام ماموریت‌های خود را مقتدرانه و هوشمندانه ادامه خواهد داد و این جوسازی‌ها هیچ تاثیری در اجرای ماموریت ها نخواهد داشت.

وی بیان کرد: اگر در منطقه‌ای خانمی تروریست بود و اسلحه دستش بود، به دلیل اینکه مامور خانم نداریم، نباید دستگیر شود؟.

فرمانده ناجا با بیان اینکه البته که باید ساز و کار لازم را ایجاد کنیم، گفت: این چه حرفی است که زده می شود، اگر در بازار خانمی سرقت انجام داد و مامور دید بگوید به دلیل اینکه مامور خانم نداریم رها کنیم برود و البته تمام ضوابط و شرایط باید مد نظر قرار بگیرد و ماموریت انجام شود.

وی افزود: از ماموران وظیفه شناس و کسانی که براساس قانون وظیفه خود را انجام می دهند، با قاطعیت حمایت و تشکر می کنیم.

اشتری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: حکم همه فرماندهان ما سه ساله است و بعضا یک یا دو سال بنا به شرایطی تمدید کرده‌ایم و بیش از ۷۰ درصد احکام ما سه ساله است و هر جابه جایی تاثیرات و برکاتی دارد.

وی تصریح کرد: سیاست ها و برنامه‌های ما برای هر سال ابلاغ می شود و همکاران در سراسر کشور باید براساس ریل گذاری حرکت کنند.

فرمانده ناجا گفت: در ۴ سال خدمت سردار بنی‌اسدی با همت همکارن کارهای بزرگی صورت گرفت و همزمان به دو نفر از مدیران استان مسئولیت دادیم و جواب داد و این استان فرماندهان خیلی خوبی دارد و ما به بحث جوان گرایی عمل کردیم.

وی اظهار کرد: استان کرمان ویژگی های خاص خودش را دارد و ۱۱ درصد جغرافیای کشور متعلق به این استان است و کویر دارد و با چند استان مرزی همسایه است.

اشتری بیان کرد: اتباع خارجی، قاچاق مواد مخدر و ترانزیت مواد و کویر از موضوعات مهم استان کرمان است و ۱۸ هزار کیلومتر جاده‌های مواصلاتی استان از مسائل مهم است و قاچاق انسان در جاده ها منشاء خطرات شده است.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه صحنه‌های مثبت زیاد داریم، حساسیت‌های خاصی در استان کرمان از نظر موضوعات انتظامی داریم و هر کدام از این موضوعات دغدغه فرمانده استان و شهرستان و کارکنان است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: موضوعات امنیتی یکی از مسائل ماست و یک فرمانده باید وقت و اشراف داشته باشد تا بتواند استان را مدیریت کند و کارهای بزرگی در ساماندهی اتباع خارجی، مواد مخدر، قاچاق و ... صورت گرفته اما کفایت نمی کند و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما همین مقدار کار نیز ارزنده است.

وی افزود: استان پهناور کرمان یکی از استان‌های امن ماست و تحولات خوبی انجام شده که حاصل تلاش های فرزندان خوب این مردم است.

اشتری تصریح کرد: بنا به درخواست مسوولان استان حکم آقای بنی اسدی را سال قبل یک سال تمدید کردیم و از وجود ایشان در ناجا استفاده خواهیم کرد زیرا توانمندی های خوبی دارد و به عنوان مشاور فرمانده ناجا در امور استان ها مشغول به فعالیت می شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سردار ناظری فرمانده جدید استان کرمان نیز از فرماندهان خوب و موفق ما است، بیان کرد: شرق و غرب تهران گاهی مشکلاتی دارد که بیشتر از خود تهران است و با توجه به تهدیدها، سردار ناظری این منطقه را به خوبی مدیریت کرد.

اشتری اظهار کرد: همه فرماندهان باید دغدغه اجرای منویات مقام معظم رهبری را داشته باشند و معظم له شفاف ماموریت‌ها را فرموده‌اند.

وی تصریح کرد: روحیه پیگیری و تعامل مزیت بزرگی است که آقای ناظری دارد و تجربه خوبی پیدا کرده و با دست پر برگشته است که امیدواریم براساس شان و منزلت مردم کرمان و در حد توانایی بتوانیم کار کنیم.

آخرین اخبار

قدرت ایمان و سلاح ایران تنها عامل مهم در آزادی کشتی توقیف شده ایران بود

اینستکس برنامه برطرف کردن مشکل ما نیست

مسجد باید محل تولید فکر و ارزش‌های دینی شود و سطح مفاهیم تربیتی مردم را ارتقاء دهد

روز عید عدیر بزرگترین روز عالم امکان و خط حرکت به سمت ظهور است

آقای رئیس‌جمهور شعارهای انتخاباتی خود را کِی می‌خواهد محقق کند

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد

قبل از انقلاب اسلامی هیچ نداشتیم

هرکسی غیرت دینی دارد باشکوه می‌گوید مرگ بر آمریکا

سبزپوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آن را نشان داده و هدف قرار دادند

رئیس جمهور هم همانند یک انسان معمولی به دنبال آن است که ناکارآمدی‌های خود را به دیگران منتسب کند

قیمت دام زنده در روز عید قربان اعلام شد

شاخص بورس 569 واحد رشد داشت

متأسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند

امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند

ردپای اجرای سند ۲۰۳۰ را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنیم

اگر همکاری خبرنگاران با وزارت کشور نبود در بخش امنیتی وزارت کشور با مشکلاتی در حفظ امنیت مواجه می شد

سایت ثبت نام اینترنت رایگان به خبرنگاران راه‌اندازی شده است

آرشیو کل اخبار