menusearch

احتمال قطعی گاز صنایع در صورت افزایش مصرف و صرفه جویی نکردن

۱۴۰۰/۹/۲ سه شنبه
احتمال قطعی گاز صنایع در صورت افزایش مصرف و صرفه جویی نکردن
احتمال قطعی گاز صنایع در صورت افزایش مصرف و صرفه جویی نکردن

 

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با بیان اینکه پتروشیمی ها، صنایع فولاد و سیمان، از عمده‌ترین مصرف کننده‌های گاز هستند، گفت: تاکنون گاز هیچ کدام از صنایع را قطع نکردیم.
به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، آقای محمدرضا جولایی در ارتباط تصویری با شبکه خبر با اشاره به اینکه مصرف گاز در بخش خانگی و صنایع غیر عمده به علت سردی هوا افزایش یافته است، افزود: اولویت شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، تامین گاز بخش خانگی است.
او ادامه داد: از ذخایر خطوط و مخازن ذخیره سازی استفاده می‌کنیم تا افزایش مصرف گاز را جبران کنیم.
آقای جولایی افزود: مصرف در بخش خانگی و تجاری نسبت به پارسال حدود ۵۰ میلیون متر مکعب یعنی معادل دو فاز پارس جنوبی افزایش داشته است.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز اضافه کرد: تا جایی که در توان باشد از ذخایر راهبردی استفاده می‌کنیم تا سوخت صنایع و خانگی را تامین کنیم.
وی گفت: هنوز محدودیت‌های زیادی را برای صنایع، اعمال نکردیم و در حال استفاده از ذخایر هستیم، اما اگر روند مصرف رو به افزایش باشد و نتوانیم مصرف خانگی و تجاری را کنترل کنیم فشار آن بر روی صنعت خواهد آمد.
آقای جولایی از مردم خواست در مصرف گاز، صرفه جویی کنند.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز افزود: تعرفه‌ها را تغییر خواهیم داد و پرمصرف و بدمصرف‌ها را جریمه خواهیم کرد و مجوز‌های آن نیز گرفته شده است.
وی افزود: تغییر تعرفه ها, ۱۲ پله‌ای است که سه پله اول معاف هستند و حتی پاداش می‌گیرند و در پله‌های بعدی به صورت درصدی تا پله دوازدهم، تعرفه‌ها افزایش پیدا می‌کند.
آقای جولایی اضافه کرد: اگر مصرف کنترل نشود و نتوانیم از ذخایر و تولید، افزایش مصرف را جبران کنیم، احتمال قطع گاز صنایع وجود دارد.