menusearch

آمریکا نمی‌تواند در خلیج فارس باقی بماند

۱۳۹۸/۱۰/۱۹ پنج شنبه
آمریکا نمی‌تواند در خلیج فارس باقی بماند
آمریکا نمی‌تواند در خلیج فارس باقی بماند

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تبریز گفت: خدا را شاکرم که توفیق حضور در میان جمع مردم شریف تبریز را به بنده حقیر داد. از جانب رهبر انقلاب وکالت دارم تا سلام ایشان را به شما مردم شریف تبریز برسانم. شما مردم مؤمن تبریز در طول تاریخ همواره ستون و پشتوانه ایران بوده‌اید.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خطاب به مردم تبریز و آذربایجان گفت: شما همواره پیشگام، پیش‌قدم و خط شکن در انقلاب‌ها بوده‌اید.

وی افزود: امروز ۱۹ دی‌ماه است، به یاد می‌آورید حماسه مردم قم و پس از آن قیام حماسی مردم تبریز در چهلم شهدای قم را؟ امروز ۱۹ دی سالروز عملیات کربلای پنج و سالروز شهادت حاج احمد کاظمی است.

وی گفت: رهبر انقلاب در یکی از سخنرانی خود نسبت به حرکت مردم تبریز در جمع کردن فتنه آبان ماه تجلیل کردند. حاج قاسم سلیمانی، دست پرورده انقلاب و محصول هشت سال دفاع مقدس بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا همچنین در ادامه در خصوص سردار شهید قاسم سلیمانی ابراز داشت: ایشان یک فرد نبود بلکه یک تفکر است که آرمان جبهه مقاومت بود. ایشان را باید یک جریان نامید و باید یکی از سربازان امام زمان دانست.

وی گفت: حرکت مردم تبریز در روز جمعه و فردای آن در تعطیلی بازار موجب تکثیر روح انقلابی در اتمسفر فضای اعتقادی در جهان بود.

وی گفت: آمریکایی‌ها ضربه اول را خوردند و ۱۹ ساعت سکوت کردند. پس از آن رئیس جمهور احمق آمریکا از موضع خود بازگشت و گفت با ایران سر جنگ نداریم. آن‌ها از نقاط ضعف خود باخبرند و نقاط قوت خود را می‌دانند.

صفوی ادامه داد: شبکه تروریسم بین المللی موساد و سیا، با محاسبه غلط خود یک اقدامی را انجام دادند اما محاسبه پس لرزه‌های آن را نکرده بودند. حدود ۲۰ سال است که یک جبهه حق در مقابل جبهه کفر ایستاده است.

وی گفت: از سال ۲۰۰۰ حضور آمریکا در افغانستان و عراق موجب شد که این درگیری و تقابل صورت گیرد. باید محاسبه کرد که آیا راهبرد آمریکا به نتیجه رسیده است یا راهبرد ایران. به شما بشارت می‌دهم خون پاک شهدای اخیر، آمریکایی‌ها را مانند سربازان ارتش سرخ شوروی و مانند علف‌های هرز از خاک افغانستان بیرون خواهد کرد.

صفوی ادامه داد: آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته چندین میلیارد دلار در عراق هزینه کردند تا دولتی ضد ایران به روی کار آید اما برعکس شده است. خون شهدای مدافع حرم، راه قدس را باز خواهد کرد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی که یک زمانی شعار از نیل تا فرات را می‌داد اکنون در باتلاق گیر کرده است، صهیونیست‌ها مانند موش‌های بزدل در هر اتفاقی به سوراخ‌های خود ساخته‌شان پناه می‌برند. امروز حزب‌الله و نیروهای منطقه از حالت چریکی خارج شده و به یک ارتش کارآمد تبدیل شده‌اند.

صفوی ادامه داد: بیش از ده هزار موشک، از سمت حزب الله به سوی اسرائیل نشانه رفته و در صورت اشتباه، چیزی از رژیم صهیونیستی باقی نخواهد ماند. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در ۲۰ سال گذشته شکست‌های جدی از جبهه مقاومت خورده‌اند. برنامه داشتند که رئیس جمهور سوریه را از کار برکنار کنند اما این اتفاق نیافتاد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در عراق نمی‌توانند باقی بمانند، گفت: هر دولتی که در عراق روی کار آید، باید مصوبه پارلمان عراق را اجرا کند. به فضل الهی، طوفان خشم ملت‌ها سامان صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را برخواهد چید.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های آمریکا به انتها رسیده و شکست خورده است، ابراز داشت: آمریکا نمی‌تواند در خلیج فارس باقی بماند.

وی گفت: شهادت سردار سلیمانی نشان دهنده ذلت آمریکاییان بود چون حساب پس لرزه‌ها را نکردند. بیش از دو دهه است که راهبرد دشمنان اسلام در منطقه به جایی نرسیده است و محور مقاومت به پیروزی خواهد رسید.

صفوی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها بزرگترین مشاوران آمریکایی‌ها هستند، افزود: آنها در برابر جبهه مقاومت شکست‌های بسیاری خورده‌اند. آنها می‌خواستند که دولت قانونی سوریه را منحل کنند که با اراده مدافعان حرم و بسیج نیروهای مردمی این کار صورت نگرفت.

وی گفت: آمریکایی‌ها را از زمان حضورشان امنیت منطقه را به هم زدند و چقدر مردم بی دفاع را کشته‌اند که خون این انسان‌های مظلوم دامن آنها را خواهد گرفت.

آخرين اخبار

کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شد

فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و به ویژه مسؤولان بود که تلاش کنند کشور قوی شود

نماینده مردم خمینی‌شهر خطاب به ظریف : مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد

طرح جدید پلیس برای روز‌های آلوده

اروپایی‌ها نشان داده‌اند که زیرمجموعه آمریکا هستند

مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود

در مجموع بیش از چهار میلیون و ۴۰۲ هزار نفر به صورت مستمر و تفننی در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند

بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مدت یک ماه رایگان خواهد بود

در شمال کشور ۱۸۰ کیلومتر معادل ۹۸۰ هکتار یعنی ۲۰ درصد سواحل شمالی تحت تصرف قرار دارند

رشد اقتصاد غیر نفتی کشور در شش ماهه اول امسال مثبت بوده است

کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی است اما هیچ نقطه از کشور شباهتی به کشوری که در جنگ اقتصادی است، ندارد

حدود 3 هزار میلیارد تومانی سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

وزارت امور خارجه باید سفیر انگلیس را به عنوان عنصر نامطلوب معرفی و از کشور اخراج کند

جبهه مقاومت امروز بیش از گذشته تقویت شده است

مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شد

متأسفانه یارانه معیشتی به برخی افراد که حقشان است داده نمی‌شود

رشد صنعت پارسال منفی 9.5 درصد بوده است و تا اخر شهریور به مثبت 0.4 درصد رسید

آرشيو کل اخبار