menusearch

آمریکا اجازه تولد افراط گرایی را داده است

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ دوشنبه
آمریکا اجازه تولد افراط گرایی را داده است
آمریکا اجازه تولد افراط گرایی را داده است

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، محمد مرندی کارشناس مسائل بین الملل در نشست علمی تروریسم درد مشترک با تمرکز بر بررسی ابعاد حمله تروریستی علیه مسلمانان نیوزیلند که صبح امروز(دوشنبه) در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد:فاجعه ای که به تازگی در نیوزیلند رخ داد اتفاق جدیدی نیست چرا که پیش از این شاهد حملات متعدد پهپاد‌های آمریکا و نقش آنها در کشتار مردم افغانستان و حتی بد تر از آن در سوریه  و لیبی هم بوده ایم.

وی بیان کرد:  متاسفانه تعداد بالای چنین جنایت هایی در جهان حساسیت ها را کم کرده و دیگر این اقدامات حتی برای خود ما هم عادی شده است .

مرندی ادامه داد:در همین راستا هم می توان گفت که یازده سپتامبر هم نتیجه رفتار‌های خود آمریکا بود و حتی هیولایی مانند صدام و نقش آن در کشتار مردم حلبچه نیز متاثر از رفتار‌های سیاست مداران کاخ سفید بوده است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی افشاگران سیاست‌های آمریکا مانند آسانژ زندانی هستند در حالی که افرادی که عاملی اصلی فجایع بوده اند آزادانه زندگی می‌کنند. تبعیض به قدری در جامعه آمریکا وجود دارد که دیدن شبکه المنار جرم محسوب می‌شود. علاوه براین بسیاری از کشور‌هایی که امروز مخالف سیاست های ترامپ هستند همچنان مانند برده از تصمیمات او در مسائلی نظیر ونزوئلا حمایت می‌کنند.

مرندی تاکید کرد:خود آمریکا اجازه تولد افراط گرایی را می‌دهد٬ در این زمینه سرمایه گذاری می‌کند و سپس دست به ایجاد رعب و وحشت در جهان می زند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت:مشکل اصلی در بحث گسترش تروریسم استثنا گرایی و نگاه‌های شرق شناسانه آمریکا و اروپا است که موجب نگاه از بالا به پایین شده است. زمانی که جنایتی نظیر گوانتانامو  رخ می‌دهد و نقش آمریکا در آن مشخص می‌شود آن‌ها ادعا می‌کنند که چنین امری در مخالفت با ارزشهای آنها بوده  است.

وی ادامه داد:عده‌ای در حالی برای کشتار در فرانسه شمع روشن می‌کنند که در برابر جنایات در عراق و افغانستان سکوت کرده اند.