menusearch

آخرین وضعیت جوی کشور

۱۳۹۸/۶/۱۷ یکشنبه
آخرین وضعیت جوی کشور
آخرین وضعیت جوی کشور

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، با اشاره به اینکه امروز (یکشنبه ۱۷ شهریور)، به همراه نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر، در غرب مازندران و استان‌های گیلان و اردبیل بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود، گفت: سواحل غربی دریای خزر امروز مواج خواهد بود، همچنین امروز برای شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین رگبار باران و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و رخداد پدیده تگرگ دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز بارش در گیلان و شمال آذربایجان شرقی و اردبیل شدت خواهد داشت، گفت: این وضعیت فردا (دوشنبه ۱۸ شهریور) نیز تداوم خواهد داشت، همچنین سه شنبه ۱۹ شهریور علاوه بر افزایش نسبی دما در این مناطق بارش پراکنده رخ خواهد داد و در روز چهارشنبه در مناطقی از مازندران و گلستان بارش خفیف روی می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ ۲۲ شهریور)، در سواحل دریای خزر بارش پراکنده و در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد اتفاق می‌افتد.

به گفته وظیفه، در بعدازظهر امروز در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، البرز و قزوین و فردا در برخی مناطق شمال شرق و استان‌های سمنان و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید است که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۸ و ۱۹ شهریور)، با افزایش سرعت وزش باد، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در این نواحی پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی این مدت نواحی مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی درپایان در مورد وضعیت جوی تهران افزود: فردا و پس‌فردا (دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریور) همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران طی این دو روز در بالاترین نقطه  به ۲۹ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۲۱ درجه سانتی‌گراد برسد.

آخرين اخبار

اگر مسئولان پخش فرآورده‌های نفتی حاضر باشند، در حوزه کم فروشی بنزین با آن‌ها همکاری می‌کنیم

در شهر قم تعدادی از مساجد امام جماعت ندارند

توطئه‌های دشمن باید با ظرفیت رسانه‌های داخلی شکست بخورد

دولتمردان و مردم کشورمان نباید درباره جنگ نگرانی داشته باشند

در حال حاضر پیوند عراق، ایران و سوریه به خوبی توانسته است حرکت آمریکا در منطقه را سد کند

تمساح خلیج فارس اعدام شد

کارت ملی هوشمند برای شرکت در این دوره از انتخابات ضروری نیست

با خروج از NPT بسیاری از محدودیت‌‎هایی که برای ایران ایجاد شده، از بین خواهد رفت

طبق گزارش ها از ۱۰۰ تصادف پراید ۳۸ نفر فوت می‌کنند

کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شد

فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و به ویژه مسؤولان بود که تلاش کنند کشور قوی شود

نماینده مردم خمینی‌شهر خطاب به ظریف : مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد

طرح جدید پلیس برای روز‌های آلوده

اروپایی‌ها نشان داده‌اند که زیرمجموعه آمریکا هستند

مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود

در مجموع بیش از چهار میلیون و ۴۰۲ هزار نفر به صورت مستمر و تفننی در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند

بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مدت یک ماه رایگان خواهد بود

آرشيو کل اخبار