menusearch

وزیر کشور بر شناسایی نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد

۱۴۰۲/۸/۲۸ یکشنبه
وزیر کشور بر شناسایی نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد
 وزیر کشور بر شناسایی نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد

 

وزیر کشور در یکصد و شصتمین جلسه شورای اجتماعی کشور تاکید کرد: باید ضعف‌ها و نواقص الگو‌های مداخلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی شناسایی و بر طرف شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم،احمد وحیدی در این نشست که با حضور رحیمی وزیر دادگستری، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و مرتضی آقا تهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با محوریت آسیب‌های اجتماعی و همچنین بررسی طرح و الگوی "مجتمع شوق زندگی" برگزار شد، بر اهمیت چالش آسیب‌های اجتماعی و گستردگی آن تاکید کرد و گفت که موضوع آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان نادیده گرفت.
وزیر کشور با بیان اینکه "تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌توانست بسیار بهتر و موفقت آمیزتر باشد"، گفت: برای رسیدن به الگوی مناسب و نحوه مواجهه با آسیب ها، به کار مطالعاتی و بررسی‌های کارشناسی بیشتر نیاز است.
وی در ارتباط با طرح مجتمع‌های شوق زندگی تاکید کرد که برای این الگو ضرورت دارد یک شیوه نامه یا دستور العمل تدوین و متولی آن مشخص و نیز برای مراحل توسعه آن هم برنامه ریزی شود.
وحیدی، ضمن یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دغدغه ایشان در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: باید دغدغه رهبری را با قدرت دنبال کنیم و جمع بندی تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته را به استحضار ایشان برسانیم.
در ادامه جلسه شورای اجتماعی کشور، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان هم ضمن تاکید بر اجتناب از ایجاد دستگاه‌های موازی، تصریح کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید با کار جمعی همراه باشد.
در این جلسه امین‌حسین رحیمی وزیر دادگستری نیز در توضیح طرح مجتمع شوق زندگی، گفت: این مجتمع نماد همکاری دولت و قوه قضاییه در رفع آسیب‌های اجتماعی است.
وی خواستار توسعه این مجتمع‌ها در سراسر کشور شد و پیشنهاد داد، سازمان بهزیستی متولی این مجتمع باشد و سایر دستگاه‌های با این نهاد همکاری کنند.
مجتمع شوق زندگی، الگوی جدیدی برای پوشش افراد آسیب دیده جامعه و حمایت از آنان بویژه کودکان است که اولین بار توسط دادستانی مشهد راه اندازی شد و اخیرا در چند شهر کشور این الگو به اجرا در آمده است. در این مجتمع‌ها همه نهاد‌های مرتبط از جمله بهزیستی، شهرداری، دادستانی بصورت یکجا به امور آسیب دیدگان رسیدگی می‌کنند.

 

آخرين اخبار

به کانال ۷ درصد نرخ بیکاری سقوط کرد

در قبال آلودگی هوا ۲۳ دستگاه مسؤولیت دارند

تا آخرهفته همه مقاطع تحصیلی استان تهران غیرحضوری شد

سعید جلیلی از رفتار دوگانه مدعیان آزادی در برابر جنایات اسرائیل انتقاد کرد

در برابر زورگویی‌های آمریکا و غربی‌ها تشکیل ائتلاف جهانی

وزیر کشور برای تسهیل فعالیت تعاونی‌ها دستور داد

امروز، ایران در جهان اسلام پرچمدار فعالیت‌های قرآنی است

پرونده‌های شهرداری مرتبط با حقوق عامه در اولویت رسیدگی است

تا پایان هفته طرح زوج و فرد برقرار است

در نوروز ۱۴۰۳ عیدی ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی کارگران

برای برطرف‌کردن ناترازی بانک‌ها و کاهش ارزش پول ملی قوه قضاییه و مجلس یاریگر دولت باشند

تا پایان دی ماه تکمیل پوشش فیبر نوری ارومیه

کارآمدی خود را سازمان‌های حقوق بشری از دست داده‌اند

در گروگان آمریکاست شورای امنیت سازمان ملل

باید در برخورد با تخلفات جدی و قاطع بود

توسعه صادرات محصولات کشاورزی از مازندران

مرحله جدید انتخاب خودرو‌های وارداتی آغاز شد

آرشيو کل اخبار