menusearch

رصد تحولات جهانی برای درک صحیح تهدیدات دفاعی ضرورت دارد

۱۴۰۲/۹/۲۳ پنج شنبه
رصد تحولات جهانی برای درک صحیح تهدیدات دفاعی ضرورت دارد
 رصد تحولات جهانی برای درک صحیح تهدیدات دفاعی ضرورت دارد

 

مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: پایش مستمر تحولات و رویدادهای منطقه ای و جهانی برای درک صحیح و واقعی از نوع تهدیدات و تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی از الزامات اساسی است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم، امیر سرتیپ حاتمی، مشاور فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در امور ارتش در بازدید از نخستین نمایشگاه جامع تربیت و آموزش ارتش، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه، گفت: از اینکه در مجموعه ارتش انقلابی، امروز ارزش و اهمیت تربیت و آموزش به خوبی درک و برای ارتقای آن نیز به شایستگی فکر شده است، جای خوشحالی و افتخار دارد.

وی افزود: البته در اینکه دو مؤلفه و دو نظام تربیت و آموزش به صورت منسجم و تلفیقی در نظام فکری مورد مطالعه، برنامه ریزی و توجه قرار می‌گیرد بسیار ارزشمند و امید بخش است.

وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: مجموعه این نمایشگاه ارزشمند نشان می‌دهد که به دلیل اهمیت مقوله تربیت و آموزش و نقش آن در تقویت و قدرت افزایی ارتش، یک کار فشرده، موفق و اثربخش در طول سال‌های اخیر بر موضوع آموزش در ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شده است. البته آموزش ارتش همواره یک موضوع نهادینه و پر اهمیت بوده، ولی امروز ما نوآوری‌های ارزشمندی را در حوزه تربیت و آموزش ارتش مشاهده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: به طور یقین رصد و پایش مستمر تحولات و رویدادهای منطقه‌ای و جهانی برای درک صحیح و واقعی از نوع تهدیدات و تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی و شرایطی که طی سال‌های اخیر در جغرافیای جهان با آن مواجه هستیم، توجه ویژه به حوزه تربیت و آموزش را به عنوان یکی از الزاماتی اساسی رقم زده است که بایستی به آن متمرکز شد و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند در راستای ارتقای سطوح فعالیت‌های آموزشی به ویژه در نیروهای مسلح مؤثر و راهگشا باشد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش، تصریح کرد: در این فرآیند ضروری است یک ارتباط تنگاتنگ، منطقی و معناداری بین بخش‌های راهبردی اطلاعاتی، آموزشی و عملیاتی ارتش صورت گرفته و نهادینه شده و به صورت آئین نامه تدوین و در دسترس رزمندگان و یگان‌ها قرار گیرد.

 

 

آخرين اخبار

خودروی برقی ۶ خودروساز کشور تولید می‌کنند

بدانند تروریست ها این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند

در سال آینده افزایش پلکانی حقوق کارمندان

تروریست‌ها آرامش دیگر نخواهند داشت

نامه ایران به شورای امنیت در خصوص حمله تروریستی راسک نامه نوشت

به سزای عملشان عاملان حمله تروریستی راسک سریع‌تر برسند

قالیباف بر ضرورت برخورد با عوامل حمله به مقر انتظامی راسک تاکید کرد

از مهمترین ویژگی های حکمرانی در تراز قرآن مبارزه با فساد است

شهدای حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک افزایش یافت

بر اساس قانون تمام فرایند برگزاری انتخابات انجام شده است

مجازات خواهند شد عاملان کوردل حادثه تروریستی راسک

صدور رای محکومیت گروه عظام به پرداخت ۲۲ همت

لغو دستور توقف اخذ عوارض صادرات

روحیه مقاومت را از چهره کشورهای اسلامی دشمن نمی‌تواند بزداید

رصد تحولات جهانی برای درک صحیح تهدیدات دفاعی ضرورت دارد

آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین

رئیسی بر تسریع در اجرای پروژه ریلی تهران-مشهد تاکید کرد

آرشيو کل اخبار