menusearch

وزیر بهداشت : تولید کافی سرم و آنتی بیوتیک در کشور

۱۴۰۱/۹/۲۷ یکشنبه
وزیر بهداشت : تولید کافی سرم و آنتی بیوتیک در کشور
وزیر بهداشت : تولید کافی سرم و آنتی بیوتیک در کشور

وزیر بهداشت از تولید کافی سرم و آنتی‌بیوتیک در کشور خبر داد.

 

 

ببه گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ،«بهرام عین‌اللهی» امروز یکشنبه در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری پس از پاسخگویی به سوالات مردم، در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره وضعیت تولید آنتی‌بیوتیک در کشور گفت: به دلیل شیوع زودرس آنفلوانزا در کشور، مصرف آنتی‌بیوتیک افزایش یافت و هم اکنون در بسیاری از کشور‌ها مانند کانادا نیز این اتفاق افتاده است؛ در ۸ ماهه سال جاری تاکنون به اندازه یک سال آنتی‌بیوتیک تولید کردیم و ۱۲۰ تن آنتی‌بیوتیک نیز وارد کشور شده است.

وی افزود: شرکت‌های تولیدی دارو به صورت سه شیفت در حال کار کردن هستند، هم اکنون به میزان کافی تولید سرم و آنتی‌بیوتیک انجام شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: همواره ممکن است کمبود دارو در کشور‌ها ایجاد شود، اما با استفاده از سیستم‌های هوشمند و پیگیری نیرو‌های سازمان غذا و دارو، در صدد برطرف کردن این کمبود‌ها هستیم.

عین‌اللهی با اشاره به اقدام کشور‌های خارجی به تحریم داروی ایران، گفت: امکان انتقال پول دارو به دلیل تحریم‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به آغاز طرح پزشک خانواده از دی‌ماه سال جاری افزود: با استقرار پرونده الکترونیک و بیمه همگانی، پزشکی خانواده را در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر از ابتدای دی‌ماه سال جاری در تمام کشور تکمیل و آغاز می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: در سراسر کشور در مناطق زیر ۲۰ هزار نفر، پزشکی خانواده را تکمیل می‌کنیم و با بودجه‌ای که برای سال ۱۴۰۲ برای این امر اختصاص داده می‌شود، پزشکی خانواده را در سال آینده در سراسر کشور اجرا کنیم، زیرا پزشکی خانواده یکی از مباحث مورد تأیید رئیس جمهوری است بنابراین امیدواریم مجلس اعتبارات لازم برای اجرای این طرح را مدنظر قرار بدهد.

عین اللهی درباره اظهارات مطرح شده در فضای مجازی و رسانه‌ها درباره کمبود شدید متخصصین قلب گفت: ۴۰۰۰ دستیار پزشکی در سال جاری جذب شده اند و در رابطه با رشته جراحی قلب، قوانین را تسهیل شده است و امسال میزان ظرفیت جراحان قلب چند برابر سال قبل پر شده و مباحثی مبنی بر کمبود شدید جراح قلب فضاسازی است.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب کرونا در کشور خاطرنشان کرد: علیرغم کاهش فوتی‌ها به زیر ۱۰ نفر، از مردم می‌خواهیم هر سال یک نوبت واکسن کرونا بزنند. کرونا تمام نشده و هنوز در خطر کرونا هستیم. در کشور ما ۱۵۵ میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده و ۵۰ میلیون دوز واکسن نیز ذخیره داریم. یک نوبت واکسن کرونا در هر سال باید تزریق شود و اگر امسال کسی واکسن کرونا نزده باید آن را تزریق کند. در سال آینده نیز در صورت نیاز، واکسن کرونا به صورت رایگان تأمین و تزریق خواهد شد.

آخرين اخبار

فوت ۱۲ نفر و شناسایی ۹۵۷ بیمارجدید کرونایی درکشور

بازرسی عامل تحرک، پویایی و تحول در سازمان انتظامی کشور

تاکید عراق بر نقش مهم ایران در حل و فصل چالش‌های منطقه

ادامه همکار‌های جمعیت هلال احمر با مجموعه حج و زیارت

تشریح فرآیند بررسی لایحه بودجه در گفتگوی تلویزیونی رئیس مجلس

دیدار رئیس جمهور بلاروس و هیئت همراه با رهبر انقلاب

نقشه راه روابط راهبردی ایران و بلاروس، آینده متفاوتی را رقم خواهد زد

رئیس قوه قضاییه از عفو ۸۲ هزار نفر خبر داد

امضاء تفاهم نامه مشترک همکاری اقتصادی ایران و عراق

توزیع میوه تنظیم بازاری شب عید از فردا

کنعانی: بازگشت روابط ایران و عربستان، آثار مختلفی دارد

مشکلات سامانه تخصیص لاستیک برطرف می‌شود

نوروز امسال به طور ویژه باید سرقت را مهار و کنترل کنیم

شناسایی ۶۸۶ بیمار جدید کرونایی در کشور

افزایش استخدام و تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و جانبازان

کاهش قیمت کالاها ادامه دارد

از دل تحریم‌ها انواع ماهواره را به آسمان فرستادیم

آرشيو کل اخبار