menusearch

نوروز امسال به طور ویژه باید سرقت را مهار و کنترل کنیم

۱۴۰۱/۱۲/۲۲ دوشنبه
نوروز امسال به طور ویژه باید سرقت را مهار و کنترل کنیم
نوروز امسال به طور ویژه باید سرقت را مهار و کنترل کنیم

فرمانده انتظامی کشور گفت: همه باید هم قسم شویم که مأموریت‌های ایام پایانی سال و نوروز را طوفانی، منظم و با برنامه و هوشمند اجرایی کنیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم،  سردار احمدرضا رادان در دوازدهمین شور عمومی و دومین همایش سراسری رؤسای پلیس پیشگیری استان‌های سراسر کشور افزود: عاقبت به خیری جزو هدایایی است که خداوند متعال تقدیم به بندگان خوب می‌کند و فرصت این کسب توفیق در انتظامی به ویژه در کلانتری و پاسگاه‌ها مهیا است و پلیس پیشگیری باید در زمینه پیشگیری از سرقت‌ها در نوروز متمرکز شود.
وی با عرض خدا قوت به آحاد رؤسای پلیس پیشگیری استان‌های سراسر کشور و نیرو‌های پلیس فعال در کلانتری و پاسگاه‌ها گفت: کلانتری و پاسگاه‌ها پیشانی انتظامی کشور هستند و همه باید تلاش کنیم که سرمایه اجتماعی را بالا ببریم؛ چرا که کلانتری و پاسگاه‌ها، نقاط و مراکزی هستند که می‌توانند ضمن افزایش عزت و اقتدار پلیس، محبت مردم و سرمایه اجتماعی را بالا ببرند.
فرمانده کل انتظامی کشور با طرح این سوال که سهم کلانتری و پاسگاه‌ها در جلب سرمایه اجتماعی چیست، افزود: کلانتری و پاسگاه‌ها می‌توانند در جلب محبت و سرمایه اجتماعی پلیس بسیار مؤثر واقع شوند و با توجه به ماهیت و مأموریت این نقاط انتظامی، ما می‌توانیم در مواجهه "هوشمند" با مردم به افزایش سرمایه اجتماعی برسیم.

پلیس توانمند مورد حمایت و تکریم مردم است

سردار رادان با بیان اینکه پلیس مقتدری که به موقع عمل می‌کند، توانمند و باهوش است مورد حمایت و تکریم مردم است، ادامه داد: مردم پلیس هوشمند و مقتدر را دوست دارند و از طرفی کسانی که از قانون تمکین می‌کنند نیز مورد حمایت پلیس هستند.
این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم ایفای نقش فعالانه برای پیشگیری از سرقت عنوان کرد: بایستی راهکار‌های اطمینان بخش برای پیشگیری از سرقت توسط پلیس پیشگیری فراجا ارائه و عملیاتی شود و در واقع با ایده‌هایی، چون ارتقا سطح ایمنی درب، قفل و … می‌توان به مقوله‌های پیشگیرانه عمل کرد.

استقرار دقیق گشت‌های انتظامی به منظور افزایش امنیت

فرمانده انتظامی کشور بر لزوم استقرار دقیق گشت‌های انتظامی در مکان و موقعیت‌های مناسب به منظور افزایش امنیت تاکید و تصریح کرد: محل استقرار گشت‌های انتظامی بایستی با هدف خدمت به مردم، احساس امنیت و آرامش باشد و استقرار نمایشی گشت‌های انتظامی معنا ندارد.
وی با اشاره به برنامه‌های متفاوت پلیس در نوروز امسال گفت: نوروز امسال؛ در بحث پیشگیری از سرقت‌ها به طور ویژه‌ای باید تمرکز کنیم، به طوری که سرقت را مهار و به کنترل درآوریم.
رادان در بخش پایانی سخنان خود بر انجام صحیح، به موقع و هوشمند مأموریت‌ها تاکید کرد و گفت: در سه مؤلفه کسب رضایت خداوند، جلب رضایت مردم و تأمین امنیت و آرامش، سهم کلانتری و پاسگاه‌ها بسیار پررنگ است، بنابراین این مطالبه و انتظار وجود دارد که کلانتری و پاسگاه‌ها به ایفای نقش واقعی خود در ارائه خدمات انتظامی به مردم بکوشند.
در این همایش از برخی خانواده معظم شهدا، جانبازان و اعضا وابسته انتظامی تقدیر شد.

آخرين اخبار

فوت ۱۲ نفر و شناسایی ۹۵۷ بیمارجدید کرونایی درکشور

بازرسی عامل تحرک، پویایی و تحول در سازمان انتظامی کشور

تاکید عراق بر نقش مهم ایران در حل و فصل چالش‌های منطقه

ادامه همکار‌های جمعیت هلال احمر با مجموعه حج و زیارت

تشریح فرآیند بررسی لایحه بودجه در گفتگوی تلویزیونی رئیس مجلس

دیدار رئیس جمهور بلاروس و هیئت همراه با رهبر انقلاب

نقشه راه روابط راهبردی ایران و بلاروس، آینده متفاوتی را رقم خواهد زد

رئیس قوه قضاییه از عفو ۸۲ هزار نفر خبر داد

امضاء تفاهم نامه مشترک همکاری اقتصادی ایران و عراق

توزیع میوه تنظیم بازاری شب عید از فردا

کنعانی: بازگشت روابط ایران و عربستان، آثار مختلفی دارد

مشکلات سامانه تخصیص لاستیک برطرف می‌شود

نوروز امسال به طور ویژه باید سرقت را مهار و کنترل کنیم

شناسایی ۶۸۶ بیمار جدید کرونایی در کشور

افزایش استخدام و تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و جانبازان

کاهش قیمت کالاها ادامه دارد

از دل تحریم‌ها انواع ماهواره را به آسمان فرستادیم

آرشيو کل اخبار