menusearch

دریافت عوارض از سفارت‌خانه‌ها و شرکت‌های اینترنتی مسافری

۱۴۰۲/۸/۲۸ یکشنبه
دریافت عوارض از سفارت‌خانه‌ها و شرکت‌های اینترنتی مسافری
دریافت عوارض از سفارت‌خانه‌ها و شرکت‌های اینترنتی مسافری

 

همزمان با صد و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، عناوین جدید عوارض و بهای خدمات شهرداری تهران برای اجرا در سال ۱۴۰۳ بررسی و تصویب شد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در صد و نود و سومین جلسه شورا با بیان اینکه عناوین عوارض باید با تأیید شورای عالی استان‌ها آماده و اواخر آذر در وزارت کشور تصویب شود، گفت: عناوین عوارض و بهای خدمات در شورا سال گذشته تصویب شد و وزارت کشور آن را ابلاغ کرد.

محمد آخوندی با بیان اینکه چهار عنوان جدید نیز پیش بینی شده که تقاضا داریم با همکاری اعضا تصویب و به شورای عالی استان‌ها ارسال شود، افزود: بهای خدمات مدیریت نظارت بر شرکت‌های اینترنتی مسافر، رفع خطر از گود‌های پر خطر، ساماندهی سیما و منظر شهری و اماکن دیپلماتیک، چهار عنوان جدید در این خصوص هستند.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران نیز با بیان اینکه بر اساس قانون درآمد‌های پایدار مقرر شد همه عناوین درآمدی برای هر شهری به شورا عالی استان‌ها و وزارت کشور ارسال شود، گفت: در جلسه کلانشهر‌ها تصمیم‌گیری شد که عناوین بهای خدمات به قانون درآمد‌های پایدار اضافه شود و واریز محاسبات در بودجه سال بعد صورت بگیرد.

علی خشنود با اعلام اینکه قرار است برای همه سفارت‌های شهر تهران عوارض در نظر گرفته شود، افزود: شرکت‌های اینترنتی متعددی در شهر تهران فعالیت می‌کنند و هیچ گونه عوارضی به شهرداری نمی‌پردازند که باید در بودجه سال قبل لحاظ شود.

احسان متولیان مدیرکل تدوین مقررات و هماهنگی امور شورا و نهاد‌ها شهرداری تهران نیز گفت: عوارض و بهای خدمات سیما و منظر شهری مربوط به جداره‌ها و ساختمان‌های قدیمی است که قرار بر تغییر سیما و نما دارند.

رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران هم گفت: تعیین بهای خدمات باید متناسب با شرایط اقتصادی مردم باشد. اگر مردم پول ندارند که ندارند، اما اگر می‌خواهند سیما و منظر منزل خود را با هزینه شخصی تغییر دهند چرا باید بابت آن عوارض بپردازند؟

مهدی اقراریان با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد مردم مستأجر هستند و ما عوارضی را تصویب می‌کنیم که مستقیم از جیب این قشر پرداخت می‌شود، افزود: بنده با عوارض و بهای خدمات شرکت‌های اینترنتی موافق هستم.

میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورا هم با بیان اینکه وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها پیش از این عناوین مطرح را تصویب و اعلام کرده اند شهرداری‌هایی که می‌خواهند عوارض را اعمال کنند، عناوین آن را به تصویب برسانند، گفت:بنده نیز موافقم که باید از یک برج ساز برای یک سازه با نمای خشن، عوارض دریافت کنیم نه از صاحبان مشاغل خرد.

گفتنی است این چهار عنوان با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

آخرين اخبار

به کانال ۷ درصد نرخ بیکاری سقوط کرد

در قبال آلودگی هوا ۲۳ دستگاه مسؤولیت دارند

تا آخرهفته همه مقاطع تحصیلی استان تهران غیرحضوری شد

سعید جلیلی از رفتار دوگانه مدعیان آزادی در برابر جنایات اسرائیل انتقاد کرد

در برابر زورگویی‌های آمریکا و غربی‌ها تشکیل ائتلاف جهانی

وزیر کشور برای تسهیل فعالیت تعاونی‌ها دستور داد

امروز، ایران در جهان اسلام پرچمدار فعالیت‌های قرآنی است

پرونده‌های شهرداری مرتبط با حقوق عامه در اولویت رسیدگی است

تا پایان هفته طرح زوج و فرد برقرار است

در نوروز ۱۴۰۳ عیدی ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی کارگران

برای برطرف‌کردن ناترازی بانک‌ها و کاهش ارزش پول ملی قوه قضاییه و مجلس یاریگر دولت باشند

تا پایان دی ماه تکمیل پوشش فیبر نوری ارومیه

کارآمدی خود را سازمان‌های حقوق بشری از دست داده‌اند

در گروگان آمریکاست شورای امنیت سازمان ملل

باید در برخورد با تخلفات جدی و قاطع بود

توسعه صادرات محصولات کشاورزی از مازندران

مرحله جدید انتخاب خودرو‌های وارداتی آغاز شد

آرشيو کل اخبار