menusearch

تحریم‌های جدید آمریکا را ایران محکوم کرد

۱۴۰۱/۶/۲۴ پنج شنبه
تحریم‌های جدید آمریکا را ایران محکوم کرد
تحریم‌های جدید آمریکا را ایران محکوم کرد

 

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام آمریکا به اعلام تحریم علیه برخی شهروندان و شرکت‌های ایرانی به اتهام واهی دست داشتن در حملات سایبری را محکوم کرد.

 

 

 

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اقدام آمریکا به اعلام تحریم علیه برخی شهروندان و شرکت‌های ایرانی به اتهام واهی دست داشتن در حملات سایبری را محکوم کرد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام آمریکا در اعلام تحریم علیه برخی شهروندان و شرکت‌های ایرانی به اتهام واهی دست داشتن در حملات سایبری علیه آمریکا و نسبت دادن اقدامات ادعایی مطرح شده علیه آنان به دولت و نهاد‌های جمهوری اسلامی ایران را، قویا محکوم کرد.

کنعانی با اشاره به خالی بودن دست دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران افزود، اصرار واشنگتن بر توسل به رفتار‌های سخیف، غیرقانونی و هنجارشکنانه علیه دولت‌ها و ملت‌های مستقل، بیانگر ناتوانی دولتمردان آمریکا از فهم صحیح معادلات جهانی و انطباق خود با واقعیات آن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود، توسل به راه اندازی کارزار تبلیغات دروغین و ترویج اطلاعات غلط علیه جمهوری اسلامی ایران، بخشی از سیاست شکست خورده ایران هراسی دولت آمریکاست که البته راه به جایی نخواهد برد.

کنعانی خاطرنشان ساخت: آمریکا که پیش از این در برابر حملات متعدد سایبری علیه زیرساخت‌های جمهوری اسلامی ایران، حتی علیه تاسیسات صلح آمیز هسته‌ای، سکوت اختیار کرده و حتی به طور مستقیم یا غیرمستقیم از این حملات حمایت کرده است، فاقد هرگونه وجاهت در متهم کردن دیگران است.

کنعانی تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که بار‌ها مورد حملات سایبری قرار گرفته، بخش مهمی از تلاش‌های مسئولانه بین المللی در مقابله با تهدید حملات سایبری بوده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) در داخل وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ شهریور بیانیه‌ای درباره ایران منتشر کرد. در این بیانیه، فعالان حوزه سایبری به علت آنچه که فعالیت‌های مستمر سایبری کنشگران ایرانی خوانده شده، تحریم شده اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۱۹ شهریور نیز با صدور بیانیه‌ای از اعمال تحریم‌هایی علیه وزیر و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران خبر داد و علت اعمال این تحریم را «کمک به حمله سایبری» ادعایی علیه آلبانی عنوان کرد.

اقدامات جدید آمریکا به تحریم ایران به بهانه‌های مختلف و اتهام‌های فاقد ادله و سند اخیرا با هماهنگی آلبانی انجام شد که این کشور سفارت جمهوری اسلامی در تیرانا را بست و به کارکنان و دیپلمات‌های کشورمان فرصت ۲۴ ساعته ترک آلبانی را صادر کرد.

آلبانی در اقدامی یکسویه و خلاف رویه معمول عرف دیپلماتیک، بدون ارائه مدرک موثر و قابل استناد، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور مدعی شد: ایران حملات سایبری بر علیه برخی شرکت‌های آلبانی انجام داده است.

در همین حال سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه "ایران به عنوان یکی از اهداف حملات سایبری، ادعا‌های آلبانی را ساختگی و بی اساس می‌داند"، نسبت به هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرموجهی که تحت پوشش ادعا‌های بی‌اساس انجام می‌شود، هشدار داد.

آخرين اخبار

به‌روز رسانی فهرست تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط شبکه بانکی

جزییات لایحه دولت به مجلس افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد نگرفت

تهدید پزشکان فراری از مالیات به جریمه و مجازات

بنا بر دستورالعمل وزارت بهداشت سرم فقط با نسخه پزشک تحویل داده می‌شود

حدود 45 درصد از پساب خروجی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور به حوزه کشاورزی اختصاص داده شده است

تاکنون بیش از ۲۶۵ میلیون شناسه رهگیری برای کالاها صادر شده است

از سر گیری مبادله برق بین ایران و ترکیه

عرضه مرغ و گوشت کافی برای تنظیم بازار

موافقت هیات وزیران با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱

اعلام نتایج دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

ابلاغ بخشنامه نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر را به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور

محدودیت های ایجاد شده در برخی پلتفرم‌ها بر اساس تشخیص مراجع ذیصلاح بود و برداشتن آن هم به صلاحدید همان مراجع است

نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از ایرانیان در این سفرهای زیارتی حضور داشتند

نسل جدید پیام رسان سروش در آینده‌ای نزدیک طراحی می شود

تولید بذر با کیفیت دانه‌های روغنی رونق یافت

۶۵ درصدی تولید فولاد ایران در مرداد افزایش یافت

آرشيو کل اخبار