menusearch

بارش برف و باران، وزش باد شدید موقتی همراه با رعد و برق در برخی از شهرها

۱۴۰۰/۱۱/۳۰ شنبه
بارش برف و باران، وزش باد شدید موقتی همراه با رعد و برق در برخی از شهرها
بارش برف و باران، وزش باد شدید موقتی همراه با رعد و برق  در برخی از شهرها

 

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور گفت: برای چند روز آینده در نیمه غربی و مناطق مرکزی و شرقی کشور بارش برف و باران و اختلال در تردد جاده‌ای پیش بینی می‌شود.

 

 

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، فریبا گودرزی با اشاره به ورود سامانه بارشی از غرب به کشور اظهار کرد: برای ۲۴ ساعته آینده در استان‌های لرستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، جنوب استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی و شمال استان‌های خوزستان و چهار محال و بختیاری بارش برف و باران، وزش باد شدید موقتی همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وزش باد شدید در کشور عراق گفت: در برخی از نقاط استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و بوشهر گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته گودرزی در روز یکشنبه ضمن تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور بارش‌ها به استان‌های ساحلی دریای خزر، نواحی مرکزی و به بخش‌هایی از جنوب وبه تدریج به شمال شرق کشور خواهد رسید و در روز دوشنبه بارش در نواحی مرکزی و شرق دریای خزر، شمال شرق و شرق و مرکز و جنوب غرب ادامه خواهد داشت و روز سه شنبه در خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت و این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شدت بارش‌ها که در حد هشدار نارنجی است خاطر نشان کرد: روز یکشنبه در قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان و مرکزی، چهار محال و بختیاری و شمال و شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات استان‌های البرز، گیلان و تهران بارش‌ها شدت خواهد داشت.

گودرزی در ادامه افزود:روز دوشنبه بارش‌های شدید درخراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و شرق سمنان ادامه خواهد داشت و به همین دلیل اختلال در تردد جاده‌ها، کاهش دید و مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی در این مناطق پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی توصیه کرد از سفر‌های غیر ضروری حتما خودداری شود و در صورت لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی مثل زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی الزامی است و همچنین از کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو اجتناب شود.

گودرزی با اشاره به اینکه حداقل دمای تهران امروز صبح در ایستگاه مهرآباد ۶ در جه بالای صفر بود، افزود: آسمان تهران امروز نیمه ابری است که به تدریج بر شدت ابر‌ها افزوده می‌شود و از اوایل امشب بارش پراکنده آغاز خواهد شد و فردا در تهران بارش باران، گاهی وزش باد‌های شدید همراه خواهد بود و هوای تهران مطلوب‌تر می‌شود.