menusearch

آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین

۱۴۰۲/۹/۲۳ پنج شنبه
آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین
آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین

 

رییس مجلس در گفت‌وگوی تلفنی با رییس مجلس ملی الجزایر از آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صراط المستقیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ آذرماه) در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس ملی الجزایر درباره آخرین تحولات و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و تلاش‌های پارلمان این کشور در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی نمود.

قالیباف با اشاره به ادامه روند رفتار خشونت آمیز رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، به ویژه زنان و کودکان مظلوم غزه یادآور شد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح رؤسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راه‌کارهای عملی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در گفت و گوی قبلی با جنابعالی به عنوان رئیس فعلی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، قرار بود این نشست زودتر از این موعد برگزار شود که به دلایلی به تعویق افتاد.

وی تصریح کرد: مجامع بین المللی و بسیاری از کشورها محکومیت قاطع خود از این حملات وحشیانه را اعلام داشته‌اند و حتی در نشست اخیر شورای امنیت خواستار آتش بس فوری شدند، اما آمریکا ضمن حمایت از این جنایات، آن را وتو کرد و ما باید به عنوان کشورهای اسلامی به‌طور خاص خواهان اقدام عملی کشورها برای جلوگیری از اینگونه اعمال غیرانسانی باشیم.

ابراهیم بوغالی رئیس مجلس ملی الجزایر ضمن تقدیر از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان‌های فلسطین گفت: با وجود آنکه در این جنگ، خون بی‌گناهان زیادی ریخته شد، بیمارستان‌ها، کلیساها، مساجد و منازل زیادی تخریب شدند، اما باعث گردید تا آرمان فلسطین به جایگاه سزاوار خودش باز گردد.

رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به روند عادی سازی برخی از کشورهای عربی تا قبل از این جنگ، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از کشورهای عربی و مسلمان با وجود آنکه نسبت به جنایات این رژیم کودک‌کش آگاه بودند اما تلاش داشتند که رابطه خود را با این رژیم به گونه دیگری رقم بزنند و آرمان فلسطین را به فراموشی بسپارند، اما اکنون شاهد این هستیم که حتی کشورهای اروپایی و خیلی از کشورهای آمریکای لاتین ضمن محکوم کردن رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی، حتی واردات کالای اسرائیلی را ممنوع کرده‌اند و این یکی دیگر از جنبه‌های مثبت مقاومت مردم غزه است.

وی افزود: رفتار آمریکا نیز قابل پیش بینی بوده و همیشه از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع کرده است اما مردم آن با جدیت با این رفتار غیرانسانی مخالف بوده و آن‌را محکوم می‌نمایند و خواستار توقف نسل کشی مردم مظلوم غزه هستند.

وی در پایان ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران، بر لزوم همکاری جدی‌تر کشورهای اسلامی جهت جلوگیری از ادامه حملات وحشیانه به مردم بی دفاع غزه و ارائه راهکارهای عملی جهت تعیین تکلیف رفتارهای غیرانسانی این رژیم جنایتکار در محافل بین المللی شد.

آخرين اخبار

خودروی برقی ۶ خودروساز کشور تولید می‌کنند

بدانند تروریست ها این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند

در سال آینده افزایش پلکانی حقوق کارمندان

تروریست‌ها آرامش دیگر نخواهند داشت

نامه ایران به شورای امنیت در خصوص حمله تروریستی راسک نامه نوشت

به سزای عملشان عاملان حمله تروریستی راسک سریع‌تر برسند

قالیباف بر ضرورت برخورد با عوامل حمله به مقر انتظامی راسک تاکید کرد

از مهمترین ویژگی های حکمرانی در تراز قرآن مبارزه با فساد است

شهدای حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک افزایش یافت

بر اساس قانون تمام فرایند برگزاری انتخابات انجام شده است

مجازات خواهند شد عاملان کوردل حادثه تروریستی راسک

صدور رای محکومیت گروه عظام به پرداخت ۲۲ همت

لغو دستور توقف اخذ عوارض صادرات

روحیه مقاومت را از چهره کشورهای اسلامی دشمن نمی‌تواند بزداید

رصد تحولات جهانی برای درک صحیح تهدیدات دفاعی ضرورت دارد

آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین

رئیسی بر تسریع در اجرای پروژه ریلی تهران-مشهد تاکید کرد

آرشيو کل اخبار